SPORTURI  »  ALTELE  »  TENIS DE MASĂ

Naţionala masculină a României s-a calificat în semifinalele CE din Germania

Adrian Crisan

Articol de GSP - Publicat marti, 15 septembrie 2009 00:00

Naţionala masculină de tenis de masă, formată din Andrei Filimon, Adrian Crişan, Constantin Cioti şi Adrian Dodean, s-a impus, luni, în faţa Croaţiei, scor 3-2, în sferturile de finală ale Campionatului European din Germania şi s-a calificat în semifinale, unde va întâlni reprezentativa ţării gazdă.

Filimon a câştigat primul meci al întâlnirii, scor 3-2 în faţa lui Zoran Primorac, dar Andrej Gacina l-a învins pe Crişan, scor 3-1, şi a egalat situaţia la general. Roko Tosic a adus Croaţia în avantaj prin victoria în faţa lui Cioti, scor 3-0, dar Crişan l-a învins şi el pe Primorac, cu 3-0, şi a dus scorul la 2-2. În meciul decisiv s-au întâlnit Gacina şi Filimon, românul impunându-se cu 3-2.

În semifinale, România va întâlni reprezententiva ţării gazdă, Germania, care a dispus în sferturi de Suedia cu scorul de 3-1. Întâlnirea va avea loc marţi, de la ora 20:00.

Sursa: NewsIn

Playtech: Ramona Olaru a divulgat SECRETUL Mykonosului. Ce fac româncele când vin miliardari cu iahtul acolo: ”Da, asta se întâmplă”