ALTELE    •   STEAUA BUCUREŞTI

Trăiesc prin polo » Fetele Stelei au cîştigat Cupa României, media de vîrstă a echipei e uimitoare!

Fetele s-au pozat cu trofeul după cîştigarea celor trei meciuri
Fetele s-au pozat cu trofeul după cîştigarea celor trei meciuri

Luni, 30 Noiembrie 2015

După băieţi, care au luat trofeul în martie, Steaua a cucerit Cupa României la polo şi la feminin

Elevele lui Eugen Georgescu au cîştigat trofeul la Oradea după trei victorii concludente: 10-6 cu Torpi Tg. Mureș, 13-2 cu Rapid și 14-9 cu Crișul Oradea.

Media de vîrstă a bucureştencelor a fost una extrem de redusă, sub 18 ani. Doar două dintre fete au împlinit 19 ani, în timp ce majoritatea au 16. 

Lotul care a luat trofeul: Simona Strati, Teodora Itul, Ioana Piedemonte, Amalia Crîşmaru, Xenia Bonca, Briana Mihăilă, Claudia Pilică, Ioana Oprea, Elena Gheorghe, Ana Şerbănescu, Beatrice Alexandra Popescu, Adina Vîlcu, Amirca Cinca, Elisabeta Oprea.

Comentarii (2)

steaua.libera  •  01 Decembrie 2015, 00:44

Felicitari fetelor si antrenorilor! Mult succes tinerelor noastre!

Petre Radulescu  •  30 Noiembrie 2015, 19:55

Sa vina sud-ul sa le incurajeze!!!! :)))

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
14:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 2
14:00 Fotbal, Liga 2

Chindia Târgoviște - Aerostar Bacău

Digi 4, Telekom 1, Look Sport
15:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 1
18:15 Handbal M

Steaua - Metalurg

Digi 4
19:15 Baschet M

Darussafaka Istanbul - Fenerbahce Istanbul

Digi 3
20:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sf. Gheorghe - Viitorul

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Tenis, ATP

Turneul din Rio de Janeiro

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

AC Milan - Empoli

Digi 2
21:30 Fotbal, Bundesliga

Werder Bremen - Stuttgart

Digi 3, Telekom 2
21:45 Fotbal, Premier League

West Ham - Fulham

Eurosport
22:00 Fotbal, La Liga

Espanyol - Huesca

Telekom 3
23:15 Fotbal, Portugalia

Tondela - Porto

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
-
Viitorul
-
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
-
Hermannstadt
-
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
-
CFR Cluj
-
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV

Acum, în direct din redacție

Urmărește aici

acum!
×