SPORTURI  »  ALTELE  »  GLORY 4 TOKYO

VIDEO Daniel Ghiţă nu înţelege de ce arbitrul a oprit finala cu Semmy Schilt: "E ca la fotbal, nu poţi să faci nimic" :X

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 04 ianuarie 2013 11:03

Daniel Ghiţă s-a bătut de Revelion în gala K1 Glory 4 Tokyo, unde a reuşit să ajungă pînă în finală. În ultimul meci însă, arbitrul a oprit meciul, deşi românul putea continua partida.

Pe 31 decembrie, Daniel Ghiţă a reuşit cea mai mare performanţă izbutită de un român în K1. Luptătorul român a luptat în piramida din Japonia şi a ajuns pînă în finală, deşi la turneu participau nume importante ca Remy Bonjasky, Peter Aerts sau Gokhan Saki.

Finala a fost oprită însă de arbitru după ce Ghiţă a fost trimis la podea cu zece secunde înainte de finalul primei reprize. Semmy Schilt l-a lovit cu piciorul în cap pe luptătorul român, acesta a reuşit să se ridice de la podea, dar meciul a fost oprit. Olandezul a cîştigat prin TKO, dar Ghiţă n-a înţeles nici acum decizia.

Click aici pentru VIDEO!

"Am început bine lupta cu Schilt, dar am primit acea lovitură de picior şi am căzut. Am fost conştient tot timpul, am tras puţin de timp, fiindcă, după ce cazi, nu e bine să te ridici repede.

Am tras un pic de timp, dar nu m-am gîndit că arbitrul va opri meciul. L-am întrebat: «De ce opreşti lupta? Pot să continui». Dar aşa a vrut el şi n-am mai avut ce face. E ca la fotbal, nu ai cum să schimbi decizia arbitrului", a explicat Daniel Ghiţă pentru evz.ro.

Acesta a vorbit şi despre modul în care ar fi încercat să abordeze partida dacă ar fi fost lăsat să continue: "Strategia mea a fost să-l fac să obosească în prima repriză, să lovească mult în gol şi, în reprizele a doua şi a treia, să nu mă opresc decât dacă era jos"

Citește și:
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (29)
cfrclujole
cfrclujole  •  05 Ianuarie 2013, 18:13
Postat de adrian84 pe 05 Ianuarie 2013, 08:13

A fost mai bun Schilt, stimate domn, doar ca Ghita chiar a fost diferit, avea el ceva. Daca ai urmarit sportul de contact ai sti ce zic eu, fara sa pari putin grandoman in dialog, stimate domn.

Urmaresc sporturile de contact si tot nu-mi dau seana ce ti s-a parut tie ca ai vazut fiindca nu a fost nimic de vazut! in al doilea rand nu inteleg ce e cu ..."grandomania" ??? Iat mai apoi "stimate domn" sa stii ca e de bine! I se mai spune si formula politicoasa de a te adresa cuiva.

haisteaua
haisteaua  •  05 Ianuarie 2013, 10:54
Postat de cfrclujole pe 05 Ianuarie 2013, 01:45

Arbitrului i s-a parut ca , Ghita, nu mai poate continua! Punct!

Da, exact asta a fost, insa nu stim ce era ''scris intre randuri''.

adrian84
adrian84  •  05 Ianuarie 2013, 08:13
Postat de cfrclujole pe 04 Ianuarie 2013, 22:51

Stimate domn! Ghita niciodata nu si-a manifestat sentimentele la modul exhuberant! El dorea sa fie, se credea cel mai bun dar Schilt a fost mai bun, inca o data! Asta e tot! Deja e penibil sa discutam, atunci cand unul e mai bun decat al nostru, de scenarii, pariuri, etc!.....

A fost mai bun Schilt, stimate domn, doar ca Ghita chiar a fost diferit, avea el ceva. Daca ai urmarit sportul de contact ai sti ce zic eu, fara sa pari putin grandoman in dialog, stimate domn.

Vezi toate comentariile (29)
Comentează