Articol de GSP - Publicat duminica, 12 iunie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 12 iunie 2011 16:42
Pilotul australian Casey Stoner a cîştigat Grand Prix-ul Marii Britanii la MotoGP, a şasea etapă a Campionatului Mondial de Motociclism viteză, disputat, duminică, pe circuitul de la Silverstone, informează mediafax.
Stoner (Honda) a fost urmat de italianul Andrea Doviziozo (Honda) şi de americanul Colin Edwards (Yamaha).
Casey Stoner a obţinut al patrulea succes în şase curse şi al 27-lea în MotoGP.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial