Alte știri din fotbal
Rapid a mai transferat un jucător de la rivala din play-off » Internaționalul român a ajuns deja în cantonamentul din Austria
2
Teodora Nicoară pleacă din Turcia și semnează cu o echipă de Champions League
1
Dan Șucu, discurs-manifest la lansarea echipamentelor Rapidului: „Visez la ziua în care România va avea asta”
1
Gigi Becali a anunțat un nou transfer la FCSB: „Îl aduc pe bani mulți”
7
Știri din fotbal internațional
Roberto Martinez, OUT de la naționala Portugaliei! Lusitanii i-au găsit deja înlocuitor
0
Selecționerul Spaniei admite: „Finala dinaintea finalei! Fotbalul a fost drept astăzi”
0
Adio, Cristiano Ronaldo! Cum a fost surprins după Portugalia - Spania, ultimul meci din carieră la Mondial
0
Final de drum pentru Cristiano Ronaldo la Mondial! Portugalia, învinsă dramatic de Spania în optimi
13
Lifestyle
A luat pauză de la fotbal! Unde s-a refugiat cea mai sexy fană din Superliga: „Îți taie respirația!”
2
Leo Messi a întâlnit-o din nou pe presupusa amantă și n-a ezitat s-o îmbrățișeze: „Când mă uit la tine...”
2
Blonda jurnalistă și „decarul” » Detalii de la nunta anului în Bănie: „Mai facem una! Au venit din foarte multe țări să ne fie alături”
0
Kebab Arena! În absența fotbalului, turcii au pus stăpânire pe cel mai mare stadion al României
3
Condiția pusă de Grindeanu lui Bolojan pentru a începe negocierile privind ...
Libertatea
„Ne faceți un bine!” Anca Alexandrescu, reacție după ce a pierdut jumătate ...
Adevărul
Și caii se dopează, nu-i așa? Scandal imens pe hipodromul de la Ploiești: ...
GSP SPECIAL
Carina Giorgiu, balerina de 16 ani care a cucerit Opera din Paris: este ...
Libertatea
Pai tocmai asta spuneam. Hamilton e cel mai bun pe ploaie. Despre cursa asta vorbeam ://www.youtube.com/watch?v=GDlLOrDZlyM Despre care Alonso vorbeai?
Mercedesul este mult mai competitiv in calificari decat in cursa. Datorita acelui controversat canal F, cat si pentru ca DRS-ul se poate utiliza pe intregul traseu in calificari, iar in cursa doar partial, in cursa au mari probleme cu uzura anvelopelor, mai ales cu cele de pe axa spate. N-au gasit inca rezolvarea.
Si Hamilton si Alonso sunt buni pe ploaie, insa nu sunt la nivelul lui Schumacher. La Montreal, anul trecut, daca pilota un McLaren sau Red Bull castiga fara probleme. Sa nu uitam ca de cate ori au fost antrenamente pe ploaie anul trecut, de fiecare data Schumacher a scos cel mai bun timp. La 43 de ani sa te mentii sus este foarte greu - dupa o pauza de 3 ani in care s-au schimbat multe in F1: regulamente, tehnologie; plus 2 ani nereusiti, 2010 si 2011 ( cu unele plusuri pt 2011). Cu toate astea se vede ca inca ii fierbe sangele si ca face totul din placere, si, mai important, inca mai are stofa de campion.
Câştigă Schumi.
chiar si alonso e foarte bun pe ploaie
Vezi ca nu e singurul care e bun pe ploaie. Hamilton nu e bun ci foarte bun pe ploaie, in caz ca n-ai observat pana acum. Memorabila a fost cursa in care a castigat Vettel prmul lui GP, parca la Monza. Pe o ploaie torentiala, Hamilton a ajuns de pe ultimele locuri pana pe locul 2 si a ramas acolo pt ca s-a oprit ploaia si s-a uscat pista. As vrea sa vad minim 5-6 curse pe ploaie intr-un sezon. Atunci e spectacol.
Schumacher o sa fie in primii 4 piloti anul acesta. Daca il ajuta masina vom asista la cateva podiumuri din partea lui. Imi doresc sa il vad macar inca o data celebrand o victorie. Daca prinde si o zi ploioasa...
Ferrari mai are de lucrat la masina, mult. Se pare ca si tensiunile din sanul echipei starnite de declaratia lui Massa fac rau echipei.
se poate...oricum redbull se vede ca e acolo aproape de mclaren...nu inteleg cu ferrari ce se intampla
Este adevarat. Personal, cred ca se va rezolva si problema asta. Poate chiar incepand cu Sepang.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.