moto.46.rossi  •  07 Octombrie 2011, 08:07

fORZZA ROSSI!!!

chrism
chrism  •  05 Septembrie 2011, 14:14

pacat ca niste curse frumoase cum au fost cele 3 de duminca sunt rezumate atat de laconic doar prin cateva cifre. la cursa de 125 a fost o cursa nebuna si un final spectaculos, la fosta 250 la fel, cu lider schimbat in ultimul viraj sau dupa din cauza inexperientei, la motoGP (fosta 500) Rossi a plecat de pe 11 si intr-un tur era deja pe 6 (supriza din cauza ca Rossi are tot timpul starturi proaste de minim 5 locuri pierdute), Stoner s-a chinuit efectiv cu Lorenzo si a pierdut si locul 2, Simoncelli a facut in sfarsit o cursa buna pana la final fara alte prostii. Chiar au fost curse frumoase...

pallmall
pallmall  •  05 Septembrie 2011, 08:35

A fost destept pedrosa, a stat si s-a conservat cauciucurile , iar spre final , desi era in spate la peste 2 3 secunde, la ajuns si depasit pe sotner, care a incercat sa tine pasul cu lorenzo, dar nu a putut. Circuitul la avantajat pe lornezo care are o ciclistica mai buna decat honda lui stoner. Rossi a avut si el prezente cateva imbunatatiri, e ok, doctorul inca poate , nu prea poate ducati :) poate sezonul viitor.