SPORTURI  »  AUTO  »  FORMULA 1

Vettel a cîştigat cursa din Coreea de Sud » Red Bull cîştigă al doilea titlu consecutiv la constructori

Vettel a cîştigat cursa din Coreea de Sud

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 octombrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 16 octombrie 2011 18:08

Sebastian Vettel a cîştigat Marele Premiu din Coreea de Sud. Lewis Hamilton a terminat pe locul secund, iar Webber pe 3. În spate s-au poziţionat Alonso, Massa, Alguersuari, Rosberg, Buemi si Di Resta. După această cursă, Red-Bull Renault a cîştigat pentru al doilea an consecutv titlu pentru constructori.

- 52/55 Alonso se apropie la o secundă se Button
- 55/55 FINAL de cursă. Vettel castiga in Coreea de Sud in fata lui Hamilton, Webber, Button, Alonso, Massa, Alguersuari, Rosberg, Buemi si Di Resta.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”