SPORTURI  »  AUTO  »  ACHIZIȚIE

VIDEO+FOTO Cristiano Ronaldo, Bugatti unicat în lume, de 11 milioane € fără taxe!! Detalii tehnice amețitoare

Modelul a fost lansat la salonul de la Geneva +10   FOTO
Modelul a fost lansat la salonul de la Geneva

Articol de - Publicat marti, 30 aprilie 2019 20:38

CRISTIANO RONALDO, BUGATTI. Mașinile au fost întotdeauna marea pasiune a lui Cristiano Ronaldo, acesta cheltuind peste 10 milioane de euro pentru a avea cele mai noi și mai spectaculoase modele de limuzine și supercars.

Până acum, cel mai scump autoturism din garajul său era un Bugatti Veyron Super Sport, în valoare de 2,5 milioane de euro.

De ce a fost ales Cristiano dintre sute de doritori

Postul spaniol de televiziune Cuatro a detonat azi marea bombă: superstarul lui Juventus ar fi achiziționat unicul exemplar lansat de Bugatti pentru modelul La Voiture Noire. O mașină de vis care costă nu mai puțin de 11 milioane de euro, fără taxe. Record pe piața automobilelor!

De ce ar fi primit Ronaldo această capodoperă Bugatti, devenind unicul proprietar din lume, ales dintre sute de doritori? Pentru că portughezul iubește Bugatti, a fost imaginea faimoasei firme și a promovat modelul Chiron într-o campanie publicitară.

1280px bugatti la voiture noire gims 2019 le grand saconnex gims0948 +10 FOTO

Are 1.479 de cai putere și 418 km/h viteză maximă!

La Voiture Noire, realizată de Bugatti pentru a celebra 110 ani de când a fost fondată de Ettore Bugatti, a fost creată în amintirea modelului Type 57 Atlantic, vândut în anii '30 în patru exemplare.

Detaliile tehnice ale mașinii sunt extraordinare: motor de 8.0 litri quad-turbo W16 cu 1.479 de cai putere și o viteză maximă de 418 km/h (cutie cu 7 viteze)!

Vezi și: Cristiano Ronaldo continuă lupta de la distanță cu FC Barcelona! Vrea ca Juventus să îl aducă pe Juan Mata de la Manchester United

Citește și:
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Superliga
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Superliga
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Șoc în fotbalul românesc! Impresarul Cătălin Sărmășan, suspendat un an pentru pariuri » Amendă uriașă primită de omul care îi reprezintă pe Cîrjan, Politic, Miculescu
Superliga
Șoc în fotbalul românesc! Impresarul Cătălin Sărmășan, suspendat un an pentru pariuri » Amendă uriașă primită de omul care îi reprezintă pe Cîrjan, Politic, Miculescu
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
Tenis
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (28)
mache01
mache01  •  01 Mai 2019, 01:45

Ronaldo oricum nu plateste taxe deci este pretul final.

samertx
samertx  •  30 Aprilie 2019, 22:30
Postat de kordell pe 30 Aprilie 2019, 22:05

Vezi ca a bagat tigai ieftine la Liedl !

Pe bune? La cât deschid ăia mâine dimineață? :))

petrov_78
petrov_78  •  30 Aprilie 2019, 21:52
Postat de morzadobflicster pe 30 Aprilie 2019, 21:52

Pe unde o sa mearga asta cu 400 la ora ma tata ma??

Prin Bucuresti, pe Stefan cel Mare.. la ora de varf.. pe la 5-6 dupa-amiaza, cand iese lumea de la serviciu :)))

Vezi toate comentariile (28)
Comentează