Știri din fotbal internațional
Brazilia - Maroc, primul șoc al Mondialului, a avut două reprize total diferite: „De ce îți e frică, de aia nu scapi!”
0
Australia - Turcia, în Grupa D la Campionatul Mondial » Aici am fi putut fi noi: echipele probabile + cote
0
Stelea a ținut să-l contrazică în direct pe Răducioiu, după primul rezultat-șoc de la Mondial
0
Qatar - Elveția » Prima MARE SURPRIZĂ a Mondialului! Lovitură în minutul 90+5
6
Lifestyle
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
0
Katy Perry, în centrul atenției la SUA – Paraguay, alături de fostul prim-ministru
2
I l-a aruncat în cap lui Beckham! Reporterul GSP era la 3 metri distanță și a surprins întreaga scenă ciudată, la SUA - Paraguay
3
Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay
0
Acordul SUA-Iran va fi semnat duminică și Strâmtoarea Ormuz va fi deschisă ...
Libertatea
Istoria fascinantă a fotbalului. De la lupte violente pe maidane, la un ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
O țară din Europa face referendum pentru plafonarea numărului populației. ...
Libertatea
sezonul asta chiar au reusit sa "invioreze" F1 schimbind mingea in timpul jocului
Nici eu nu ma mai uitasem pana a castigat Vettel titlul mondial, a fost un sezon nebun in 2009, iar de atunci formula 1 e din ce in ce mai animata, toate aceste schimbari au adus un plus, iar cu exceptia unor echipe ca Marussia si Caterham, sunt echipe care pot puncta, pe locurile chiar si 5 6, inainte erau Ferrari, Mclaren, sau Williams, care mai faceau rocada si luau cam 95% din punctele luate in joc, iar restul nici nu mai conta, acum la constructori cel putin sunt 3 echipe ce se tin bine pentru locul 2, si eu cred ca de la anul cu noul sponsor rus si Sauber se va bate sa faca peste 100-150 de puncte, si de ce nu poate isi revin si baietii de la McLaren.
eu am crescut cu Marlboro McLaren Honda... cert e ca majoritatea amicilor mei nu se mai uita la F1 de la perioada Schumacher. ca sa-ti spun sincer si eu ma cam lasasem, daca nu implementau noutatile din ultimii ani competitia murea!
Eu acum ma refeream la Grosjean, care a incaltat gume Hard la ultimul schimb, prin turul 30, iar pana in turul 38 cand neamtul a intrat sa schimbe, adica in vreo 8 tururi, a pierdut doar vreo 3,4 secunde, cu pneuri expirate.
a iesit cu pneuri noi? Spui tu? Nu cumva a iesit cu mediile cu care a facut Q2-ul ieri in calificari? Mediile oricum sunt o gluma sinistra Pirelli, dupa 7 ture esti pe spate cu ele, l-au bagat pe strategia ca sa-l protejeze iar pe Vettel. Nu mai stau sa-ti explic, oricum nu intelegi
Probabil ei s-au uitat la F1 pe wikipedia, Ferrari avea o masina de mi se facea si scarba sa ma uit la F1, doar daca era penalizat Schumacher sau aparea o defectiune la monopost, sau faceau aia o prostie la boxe, de ramanea furtunul blocat sau ceva de genul mai aveau vreo sansa adversarii, probabil Schumacher la ce masina avea putea sa mearga ultimele tururi doar salutand asistenta, ca ceilalti saracii nu aveau ce sa ii faca.
altul... iar a plecat Massa cu vreo 3-4 pozitii in plus la start, iar a terminat cu 40 de secunde in spate (25 daca scazi cele 15 pierdute la boxe din cauza penalizarii). Massa nu e de formula1, e terminat. Cred ca si aia care platesc volanul sunt peste el. In Korea se rasuceste in viraj, acum ia penalizare ca fraierul pt viteza la boxe
bah inteligentule, Schumacher cand a venit la Ferrari, masina era praf. Si cu toate astea s-a batut cu Hill si Villeneuve pana in ultima etapa. Bine, ma indoiesc ca stii cine era Hill. Apoi, cu Brown, a dezvoltat masina, e cunoscut ca unul dintre cei mai buni dezvoltatori din istorie. N-a primit masina cadou ca Vettel. Plus ca nu avea talente de Senna prin radio.
pai aia luau numai locul unu si doi, etapa de etapa, ceilalti pareau ca merg pe jos :))
Ferrari-ul lui Schumacher chiar era NET superior, stiu ca in mintea voastra si in lumea voastra vreti sa credeti ca Schumi avea masina slaba si a fost un erou, iar Vettel are doar masina si este un nimeni, insa realitatea va cam da peste bot. Este deplorabila atitudinea voastra si modul in care negati realitatea obiectiva, insa la final cand se va trage linie toata lumea va vedea ca atat Schumi, cat si Vettel au avut masina cea mai buna, insa au si fost cei mai buni piloti ai erei de departe, Vettel are niste recorduri fabuloase, cum nici Alonso nu avea cand era la Renault si nu avea adversar.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.