SPORTURI  »  BASCHET  »  NBA

13 victorii. Celtics, de neoprit!

Articol de GSP - Publicat luni, 20 decembrie 2010 00:00

Boston Celtics (22-4) - Indiana Pacers (12-14) 99-88

Boston marchează coş după coş, învinge echipă după echipă. Astfel, Garnett & Co. au ajuns la 13 victorii consecutive, după ce au trecut de Indiana Pacers cu 99-88.

Verzii le-au lăsat adversarilor posibilitatea de a conduce doar un sfert de meci. Pierce, Garnett, O'Neal, Allen, Robinson şi Davis s-au înţeles din nou de minune, aducînd încă un succes în contul lui Boston, liderul Conferinţei de Est.

Paul Pierce a reuşit prima triple-double în acest sezon, cu 10 recuperări, 12 pase decisive şi 18 puncte marcate. De partea cealaltă, pentru Indiana, Danny Granger a fost cel mai bun jucător al oaspeţilor, cu 6 recuperări şi 19 puncte.

[AVEM CEA MAI TARE SECŢIUNE DE BASCHET DIN ONLINE]

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”