BASCHET    •    FIBA EUROPE CUP

CSM Oradea și Steaua București, debut cu stângul în grupele FIBA Europe Cup

FOTO: Facebook @CSM.Oradea
FOTO: Facebook @CSM.Oradea

Miercuri, 17 Octombrie 2018

CSM Oradea și Steaua București au debutat cu stângul în grupele FIBA Europe Cup.

CSM Oradea, campioana en-titre a României, a cedat fără drept de apel în fața nemților de la s.Oliver Wurzburg, scor 69-82. Cele două formații fac parte din grupa A, alături de olandezii de la Leiden și turcii de la Sakarya BB.

Cei mai buni marcatori ai Oradei au fost: Kristopher Richard (15 puncte), Vaidas Kariniauskas (13 puncte), Marcus Ginyard (12 puncte) și Uros Lucic (11 puncte).

Nici Steaua nu a fost mai norocoasă. În deplasarea din Danemarca, contra lui Bakken Bears, bucureștenii au cedat, scor 66-100. Cele două au fost repartizate în grupa E, din care mai fac parte ucrainenii de la Cherkaski Mavpy și kosovarii de la Sigal Prishtina.

Cei mai buni marcatori ai steliștilor au fost: Skylar Rodrigo Spencer (21 de puncte), Zarko Djuric (14 puncte) și Ante Delas (13 puncte).

Comentarii (1)

Kiss Péter  •  06 Noiembrie 2018, 11:06

SEPSI SIC SFANTU GHEORGHE, A CASTIGAT CU ECHIPA TURCA MERSIN BSB CU SCORUL DE 87-70.FELICITARI FETELOR !!

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
00:00 Baschet, NBA

Charlotte - Boston

Telekom 1
08:00 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
11:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - ACS Poli Timișoara

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 2

Chindia Târgoviște - Daco Getica

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Telekom 3
17:00 Handbal M

Orlen Wisla Plock - Pick Szeged

Digi 3
18:00 Fotbal, Liga 2

ASU Poli Timișoara - Petrolul

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:00 Handbal M

Sporting - Veszprem

Digi 3, Telekom 2
20:00 Fotbal, Liga 2

Universitatea Cluj - FC Argeș

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
20:45 Baschet M

BCMU Pitești - SCMU Craiova

Digi 3
22:30 Baschet, NBA

Milwaukee - Cleveland

Telekom 1
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-