SPORTURI  »  BASCHET  »  SUA

VIDEO Ca-n filme! Bătaie generală la meciul dintre Golden State şi Indiana Pacers :X

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 februarie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 27 februarie 2013 12:17

Partida din NBA dintre Golden State Warriors şi Indiana Pacers a avut parte de un eveniment neprevăzut. Acesta s-a consumat în ”sfertul” patru, cu 6 minute şi 10 secunde înainte de final.

În acel moment, a izbucnit un conflict între David Lee şi Roy Hibbert. Situaţia a degenerat rapid, totul transformîndu-se într-o încăierare în care au participat diverşi jucători de la ambele echipe. Cu greu au fost potoliţi. Considerat răspunzător de cele întîmplate, Hibbert ( Pacers) a fost eliminat.

În clipa întreruperii, Indiana conducea cu 95-85. Victoria i-a şi aparţinut, 108-97.