Alte știri din fotbal
Rapid - Slovan Liberec, al patrulea „amical” al cantonamentului din Austria pentru trupa lui Daniel Pancu
0
Ioan Andone vede o nouă forță în Superliga: „Stadion nou, 15.000 de abonați, asociere”
5
David Kiki și-a găsit echipă » Plecat de la FCSB, va continua în Superliga în sezonul viitor
1
Fostul jucător de la FCSB și-a încheiat aventura în străinătate și a revenit în Liga 2
0
Știri din fotbal internațional
Franța - Maroc, în sferturile Campionatului Mondial » Echipele probabile: absență grea
0
Dinamo Kiev - U Cluj, start de aventură europeană pentru „studenți” » Echipele probabile + cele mai tari cote
1
„Trebuie să ai probe!” » Românul care a fost selecționerul Egiptului are o poziție clară în controversa cu Argentina de la Mondial
0
Este Argentina împinsă și favorizată la Campionatul Mondial? 3 episoade care ridică mari semne de întrebare
7
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
10
Cristian Cârnu, influencerul anchetat pentru înșelarea urmăritorilor, prima ...
Libertatea
Răceala lui Trump față de Giorgia Meloni, surprins la summitul NATO, ...
Adevărul
Se împlinesc 20 de ani de la Mondialul Italiei » 3 povești neștiute din ...
GSP SPECIAL
Un mecanic român a demontat jumătate de mașină electrică și a descoperit ...
Libertatea
odata ptr todeauna, Bute daca vrea sa boxeze in Canada si reuseste negocierea cu ce-i deranjeaza pe mascaricii care comenteaza zilnic numai pe dos!? Pana la urma urmei si pana la faptul contrariu Bute e un mare campion indiferent ce molfaie astia ca unii de pe aici si ca toti astia care au ajuns cu nasul infipt in ring, canadienii sunt profesionisti si e normal sa-si faca publicitate lor si sa lupte ptr suprematia de imagine a Canadei. America, America, ce tot atat, priviti ca marea majoritate nu mai sunt americani care sunt campioni,...Bute e un campion si merita respect mai mult de la romani!
nu-l dezavantajeaza deloc... :)) dar are parca un bronz
eu stau in Danemarca. de unde stii tu cat de mediatizat e Kessler? nu mai vorbi prostii
Nu cred ca va renunta Lucian la Romania! De fiecare data dupa victoriile sale in primul rand multumeste Romaniei si romanilor chiar daca jumatate au dubii pentru ca au bagat americanii tot felul de articole cu care incearca sa-l faca un luptator slab! Are titlul mondial.... se bate cu oricine....de ce nu vine nimeni sa-l ia din aia care sunt atat de laudati? Te numesti Kessler, Pavlik, Froch, Ward.....lupta si demonstreaza ca esti campion! La forma fizica in care a fost Bute cu Johnson...nici unul din categorie nu va rezista pana la final!
Pe mine nu ma intereseaza Kessler. Ma doare in cot cat de iubit e el in Danemarca. Ma interseaza doar Bute. Iar el merita respectul si admiratia romanilor, ca a facut ceva, a realizat ceva. Nu ca altii. Romanii nu prea au multe lucruri cu care sa se mandreasca. Dar daca nu il plac pe Bute, nu e problema. Peste cateva saptamani va fi cetatean canadian. Poate va decide ca e mai bine sa renunte la cetatenia romana, ca oricum romanii doar isi bat joc de el.
just!
Logic ar fii o lupta cu Froch , apoi Kessler si la urma Ward , ei sunt cei mai valorosi adversari ai lui Bute , daca bate 2 din 3 ( cu conditia sa nu fie toate 3 meciurile in Canada ) , atunci Bute va fii apreciat de toata lumea , iti garantez eu , cat despre 30-0 , Kessler de ex are 44-2 , si nu se face atata tam tam in Danemarca despre el
Singura sansa pentru Bute sa fie apreciat de "expertii" din Romania e sa lupte in acelasi timp cu fratii Klitscho, Paquiao si Mayweather. Dar probabil ca si daca ar castiga un astfel de meci ar exista, totusi, unii care sa spuna ca nu are valoare daca nu se bate si cu Tyson, Ali sau Frazier. Asa-i la noi. Daca se bate cu Froch si il bate, vor veni expertii sa ne spuna ca nu are valoare pentru ca nu s-a batut cu Ward. Daca se bate cu Ward si il bate, aceiasi experti ne vor explica ca Froch sau Kessler sunt mai tari si ca Bute tot n-are valoare. Dar, dupa cum am mai zis, Bute ramane neinvins, 30-0, tot campion, haterii raman tot cu unghia adanc infipta in gat.
Datorita lipsurilor pe care le au avut in copilarie cred stiu sa aprecieze mai bine tot ce au dobandit prin munca,spre deosebire de astia de la oras care sunt de bani gata si omoara oameni nevinovati
exact! n general oamenii din mediul rural, sunt oameni simpli, bine crescuti, amabiili, saritori, primitori, muncitori etc fata de cei din mediu urban, nu toti dar cred ca destui sunt asa.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.