BOX    •   EUROPA VS ASIA

Paul Arădoaie, convocat pentru supermeciul dintre Europa și Asia » Va boxa contra unui campion mondial la juniori

Paul Arădoaie
Paul Arădoaie

Articol de — Miercuri, 30 Ianuarie

Pugilistul Paul Andrei Arădoaie (22 de ani), campionul european de tineret, va boxa în gala de la Praga, în întâlnirea dintre Europa și Asia.

Campionul român Paul Andrei Arădoaie va boxa pe 2 februarie în echipa Europei, în disputa contra Asiei, care va avea loc la Praga (Cehia).

Campion european de tineret, campion continental sub 22 de ani și vicecampion al Uniunii Europene în 2018, românul antrenat de Dumitru Dorobanțu este cotat între primii 5 pugiliști ai categoriei 81 de kilograme. 

În capitala Cehiei, Arădoaie va boxa contra uzbekului Dilșodbek Ruzmetov, campion mondial de juniori în 2014.

"Este o onoare pentru noi să avem un pugilist selecționat să facă parte din echipa Europei. Sunt convins că Andrei va câștiga la Praga și va demonstra că este unul dintre pugiliștii în care federația își pune mari speranțe în perspectiva Jocurilor Olimpice de la Tokyo 2020", a declarat Vasile Câtea, președintele FR Box.

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
00:30 Baschet, NBA

San Antonio - Denver

Telekom 1
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2, Telekom 3
11:30 Fotbal, Liga 2

Dacia Unirea Brăila - Universitatea Cluj

Digi 1, Telekom 2
13:00 Fotbal, La Liga

Levante - Espanyol

Digi 2, Telekom 1
14:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
14:30 Fotbal, Bundesliga 2

Dynamo Dresda - FC Koln

Digi 3
15:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Sevilla

Digi 2, Telekom 1
15:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4
15:30 Fotbal, Premier League

Everton - Man. United

Telekom 4
16:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:30 Fotbal, Bundesliga

Freiburg - Dortmund

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Real Madrid - Atheltic Balbao

Digi 2, Telekom 2
18:00 Fotbal, Liga 1

Gaz Metan - Dunărea Călărași

Digi 1, Telekom 1, Look
18:00 Fotbal, Premier League

Cardiff - Liverpool

Telekom 4
19:00 Fotbal, Bundesliga

Hertha Berlin - Hannover 96

Digi 3
19:30 Fotbal, La Liga

Villarreal - Leganes

Digi 2, Telekom 2
21:00 Fotbal, Liga 1

Viitorul - FCSB

Digi 1, Telekom 1, Look
21:45 Fotbal, La Liga

Betis - Valencia

Digi 3, Telekom 2
22:00 Fotbal, Ligue 1

PSG - Monaco

Digi 2
22:30 Baschet, NBA

LA Clippers - Golden State

Telekom 4
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
0
CFR Cluj
Tucudean 25
1
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-