FESTIVALUL OLIMPIC AL TINERETULUI EUROPEAN    •   HOCHEI

FOTO&VIDEO Rusia şi Finlanda, cîştigătoare în primele meciuri de hochei de la FOTE

foto: Cristi Preda
foto: Cristi Preda

Luni, 18 Februarie 2013

Rusia a învins Elveţia, scor 6-1, în primul meci din cadrul turneului de hochei de la Festivalul Olimpic al Tineretului European, care are loc în România.

Esticii au condus la pauză cu 3-1 şi graţie unei evoluţii bune pînă la final şi-au adjudecat lejer victoria.

Rusia a învins Elveţia, scor 6-1, în primul meci din cadrul turneului de hochei de la Festivalul Olimpic al Tineretului European, care are loc în România.

Esticii au condus la pauză cu 3-1 şi graţie unei evoluţii bune pînă la final şi-au adjudecat lejer victoria.

Vezi AICI VIDEO

În cea de-a doua partidă, Finlanda a cîştigat în faţa Cehiei, 10-4. Naţionala României va debuta contra Finlandei mîine seară, de la ora 20:00.

Vezi AICI programul complet al competiţiei

Comentarii (1)

adi_stelistul  •  18 Februarie 2013, 22:24

Finlanda - Cehia 10-4?!

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
12:00 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 2
18:00 Fotbal, Liga 1

Hermannstadt - Voluntari

Digi 1, Telekom 1, Look
21:00 Fotbal, Liga 1

Astra - Craiova

Digi 1, Telekom 1, Look
21:45 Fotbal, Ligue 1

Lyon - Angers

Digi 2
22:00 Fotbal, La Liga

Alaves - Valladolid

Digi 3
22:15 Baschet M

Real Madrid - Panathinaikos Atena

Digi 4
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 5 2 1 2 5 - 5 30
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 5 1 0 4 2 - 8 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
5 FC Voluntari 5 3 1 1 8 - 5 21
6 Hermannstadt 5 0 1 4 2 - 8 17
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
-
CSU Craiova
-
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
-
FC Voluntari
-
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-