SPORTURI  »  GIMNASTICA  »  CAMPIONATELE MONDIALE DE GIMNASTICĂ

Larisa Iordache, locul 4 la individual compus la Mondiale

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 octombrie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 04 octombrie 2013 22:55

UPDATE 22:54 Statele Unite cîştigă medaliile de aur şi de argint. Larisa Iordache încheie concursul pe 4 şi ratează medalia.

UPDATE 22:37 Larisa Iordache evoluează acum la sol. Nota 14.700

14.700 #sthash.nDjdagTw.dpuf
14.700 #sthash.nDjdagTw.dpuf

UPDATE 22:25 Larisa Iordache e pe locul 5 după 3 aparate.

UPDATE 22:13 Larisa evoluează acum. Din păcate românca a căzut de pe bîrnă şi şansele la o medalie scad foarte mult. Nota 13.833

UPDATE 21:52 Larisa Iordache este pe locul 5 după evoluţia la două aparate. După două rotaţii conduce americanca Ross (30.550), urmată de conaţionala sa Biles (30.466) şi de chinezoaica Yao (30.133)Urmează bîrna

UPDATE 21:46 Larisa Iordache evoluează acum la paralele. Un exerciţiu foarte bun. Nota 14.200

UPDATE 21:40 Americanca Ross primeşte nota 15.100 pentru exerciţiu la paralele. Biles primeşte 14.700. Ross conduce la general, cu 30.550, urmată de Biles, cu 30.466.

UPDATE 21:35 Larisa Iordache urmează la paralele, cel mai slab aparat al său

UPDATE 21:30 După prima rotaţie Larisa este pe locul 3, după amerincancele Biles şi Ross.

UPDATE 21:14 Urmează săritura Larisei Iordache. O mică nesiguranţă la aterizare. Primeşte nota 15.033.

UPDATE 21:00 / A început finala de la individual compus. Larisa Iordache începe la sărituri. Concursul poate fi urmărit în direct la TVR 1

Larisa Iordache intră de la ora 21:00 în finala de la individual compus, ea s-a calificat cu al patrulea punctaj, dar totul porneşte de la zero


Larisa Iordache a avut multe dubii înainte de prima sa ediţie a Campionatelor Mondiale. Cu patru săptămîni înainte de competiţia de la Anvers, gimnasta în vîrstă de 17 ani nu putea lucra pe toate aparatele din cauza durerilor la spate. A făcut infiltraţii, a trecut peste dureri şi s-a calificat în trei finale la CM.

Prima dintre ele este chiar azi, de la ora 21:00, finala gimnastelor complete. Aici, ea s-a calificat cu al patrulea punctaj, 57,865, în spatele americancelor Simone Biles (60,133) şi Kyla Ross (59,198) şi a chinezoaicei Jinnan Yao (57,965). Dar azi, concursul porneşte de la zero. Larisa Iordache va evolua în prima grupă alături de favorite şi va începe la sărituri, va continua la paralele, apoi la bîrnă şi va încheia la sol. Duminică ea va evolua în finalele pe aparate, la bîrnă şi sol.

Citește și:
Dinamo, mutare MAJORĂ a doua zi după victoria cu Rapid: plătește 500.000 de euro!
Superliga
Dinamo, mutare MAJORĂ a doua zi după victoria cu Rapid: plătește 500.000 de euro!
Matei Ilie i-a stricat debutul lui Mohamed Salah în Turcia
Stranieri
Matei Ilie i-a stricat debutul lui Mohamed Salah în Turcia
„Un pariu pierdut pentru Dinamo” » Dincolo de victoria cu Rapid, legenda „câinilor” reclamă: „Nicio echipă profesionistă nu face așa ceva!”
Superliga
„Un pariu pierdut pentru Dinamo” » Dincolo de victoria cu Rapid, legenda „câinilor” reclamă: „Nicio echipă profesionistă nu face așa ceva!”
Din tribune, David Popovici a exclamat: „Una dintre cele mai bune curse pe care le-am văzut vreodată!”
Altele
Din tribune, David Popovici a exclamat: „Una dintre cele mai bune curse pe care le-am văzut vreodată!”
Apple TV pregătește lansarea în România. Cât va costa abonamentul
Profit.ro
Apple TV pregătește lansarea în România. Cât va costa abonamentul
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Aryna Sabalenka a pozat pentru Time, pe tocuri și în costum de baie, pe un teren de baschet

Un umil Balon de Aur » S-a întors la club, după un Mondial de excepție, cu un zbor low cost!


Comentarii (49)
sorineldumitru
sorineldumitru  •  05 Octombrie 2013, 02:36

E frustrant ca reusise un exercitiu bun la paralele si a ratat la barna. Cred ca se va revansa si va lua aurul la barna in finala. Oricum americancele sunt senzationale. Asta inseamna sa investesti si sa ai o baza mare de selectie. Sa schimbi in totalitate echipa fata de olimpiada si sa domini in continuare e extraordinar.

timarhac
timarhac  •  05 Octombrie 2013, 00:56

oooo... frumos. Felicitari Larissa. Nu prea stiu cine e fata, nici cea ce face ea, dar, macar sunt sincer :(... Felicitari, si, cat mai sus! Am sa urmaresc mai des sportul asta. Niciodata nu e prea tarziu.

ex_pitesteanul
ex_pitesteanul  •  05 Octombrie 2013, 00:08

felicitari, larisa! sper sa iei o medalie zilele uramtoare :)

Vezi toate comentariile (49)
Comentează