SPORTURI  »  GIMNASTICA  »  SWISS CUP 2011

Porgras şi Koczi au ratat podiumul în Elveţia

Koczi a ratat podiumul în Elveţia

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 06 noiembrie 2011 19:13

Gimnaştii Ana Porgras şi Flavius Koczi s-au clasat, duminică, pe locul 4, la Swiss Cup, în Elveţia. Echipa românească a acumulat un punctaj de 28.750 puncte în finală, punctajul total în competiţie fiind de 85.675 puncte. Competiţia a fost câştigată de perechea elveţiană Giulia Steingruber şi Claudio Capelli (29.850 în finală şi 87.325 în total), urmată pe podium de germanii Elisabeth Seitz-Fabian Hambuchen (29.750 şi 86.150) şi ruşii Anna Demetyeva şi Nikita Ignatyev (29.100 şi 87.100).

La Swiss Cup a fost înscrisă şi perechea formată din Cătălina Ponor şi Marian Drăgulescu, dar a fost nevoită să declare forfait, după accidentarea gimnastei.

Swiss Cup a ajuns la cea de-a 41 ediţie, competiţia desfăşurându-se pe echipe mixte, cu calificări, semifinale şi finală. La ediţia trecută, echipa României, formată din Sandra Izbaşa şi Flavius Koczi, s-a clasat pe locul 4.