SPORTURI  »  HANDBAL  »  CEHIA-ROMÂNIA, AZI, 20:15, ÎN DIRECT PE DOLCE SPORT1, LIVETEXT PE GSP.RO

Au învăţat din mers » România joacă azi ultimul meci din grupa D, de la 20:15 cu Cehia

Articol de - Publicat vineri, 13 decembrie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 13 decembrie 2013 00:24

Cehia nu mai e o novice în handbal. Calificată la al doilea turneu final consecutiv, după Europeanul de anul trecut, Cehia a făcut rezultate foarte bune la Euro 2012.

A pierdut greu cu Norvegia, campioana mondială, 26-28, cu ţara gazdă, 24-28, dar a învins Ucraina, 25-22. S-a calificat apoi la Mondiale după ce a învins în ambele manşe Islanda!

Vedetele echipei sînt Iveta Luzumova şi Barbora Ranikova, care joacă în Liga Campionilor cu echipele lor, Thuringer, respectiv Metz. În rest, jucătoare din campionatul intern, fără nume, dar care respectă întocmai planul antrenorului.

Răsturnare de situație cu transferul lui Louis Munteanu la FCSB! Gigi Becali a dat vestea: „Probabil azi”
Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”
Altele

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”