SPORTURI  »  HANDBAL  »  BUDUCNOST - HCM BAIA MARE 32-25

Buducnost, prea bună pentru HCM Baia Mare » Româncele au ratat calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 aprilie 2016 21:24

HCM Baia Mare n-a avut nicio șansă în deplasarea cu Buducnost și a ratat calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă cu 25-32.

Echipa noastră a câștigat prima repriză cu 14-13, însă partea a doua a aparținut gazdelor. Baia Mare trebuia să remonteze handicapul de 6 goluri din tur, scor 24-29.

În Final Four-ul Ligii Campionilor s-au calificat CSM București, Vardar, Ferencvaros și Buducnost.