Alte știri din fotbal
Când se joacă barajele de menținere/promovare în Superliga: date și ore de start
0
Familia Klein: „Dacă există un nume vrednic să îl înlocuiască pe Michael Klein la Hunedoara, acela este Mircea Lucescu”
0
Campionii de la Craiova, la fel ca marile vedete internaționale după câștigarea titlului
0
Corvinul Hunedoara va juca în Superligă la 200 de kilometri de casă!
0
Știri din fotbal internațional
Pep Guardiola, ședință de urgență cu jucătorii în toiul nopții » Ce l-a înfuriat pe tehnicianul spaniol
0
Ce a făcut Lautaro Martinez când a aflat că Inter l-a pus antrenor pe Cristi Chivu
0
Andrei Rațiu, gest viral în Spania: a intrat să cumpere kebab, dar a sfârșit prin a da de băut la toată lumea
0
Haine noi pentru elevii lui Cristi Chivu » Echipamentul pentru sezonul 2026/2027, inspirat dintr-un model istoric
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Despre ce e „Fjord”, filmul cu Sebastian Stan, regizat de Cristian Mungiu ...
Libertatea
Ce ne așteaptă dacă președintele nu reușește să facă un guvern stabil. ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Cât lucrează bucătarii care câștigă 3.000 de euro în Croația și Muntenegru. ...
Libertatea
Eu zic că suntem prea slabi la handbal! Și nici nu vrem și nu putem să corectăm asta! Păi cu Pera nu ajungi nicăieri.
Suntem prea siguri in declaratii, prea cinici. Momentan am vazut droaia de lume care a spus atat de echipa de fotbal cat si de cea de handbal ca va fi ciuca batailor la turneele finale, au fost departe de tot de adevar. Nu e scuza faptul ca nu mai avea miza meciul cu Polonia, dar uman inteleg relaxarea. E primul turneu final pentru o echipe aproape de tineret, sa asteptam mai mult ca sa tragem concluzii. Si eu n-as subestima nici echipa de fotbal, chiar cred ca poate ajunge la performante comparabile cu generatia de aur, fara nicio exagerare. Au fost oameni care au privit cu optimisim acum cativa ani ce urmeaza in echipa nationala, s-a ras de ei, eu m-am cam saturat de concluzii pripite si de negativism. Exista multe sporturi la care s-a progresat enorm, toate cliseele legate de lipsa de performanta sunt promovate de necunoscatori. Nu mai vorbesc de "premonitiile" unor "experti" pre Jocuri Olimpice, au tacut malc dupa Olimpiada, n-au venit sa-si asume "viziunile". Eu nu zic ca nu e loc de progres, eu nu zic ca suntem wow, eu nu zic sa nu vrem mai mult, dar totul merge in pasi si consider ca e foarte important sa incurajezi ce vezi ca e pe o panta ascendenta, nu sa fii mereu nemultumit ca nu obtinem performantele maxime. Ceea ce din pacate, momentan e stilul spectatorului roman, sa fie mereu nemultumit, indiferent de rezultate. La ora actuala domeniul sportiv inca e cel care merge cel mai bine in Romania, chiar aflandu-se intr-un evident progres.
O echipă care vrea sa se bata cu echipele mari așa cum au declarat trebuie in orice situație are sau nu are miza meciul sa joace așa cum ar trebui dar de.... ,așa e stilul nostru.....o altă generație de suflet care a pierdut cu echipa pe care nu o bate numai cine nu vrea ...... Avem viitor doar terminam pe 12 ceea ce nu e rau
Hai sa fim seriosi, meciul cu Polonia nu mai avea nu stiu ce miza. Nu cred ca ne batea Polonia daca inca erau sanse de calificare. Echipa s-a relaxat, a mai experimentat prost de tot si Pera. Hai sa nu luam exceptia, daca jucam cum am facut-o cu Franta sau cu Suedia, nu putem avea emotii legate de calificare. E o echipa cu fluctuatii de la un meci la altul, nu e nimic sigur, dar sa ne luam fix dupa un singur meci din 7 e complet inutil.
Polonia e, totusi, mai tare decat cele trei. Dar, da, asta am si spus in finalul comentariului meu, ca nimic nu e dinainte stabilit.
Așa cum, in mod normal, trebuiau să treacă și de Polonia, nu!?
In mod normal, la valoarea de acum, fetele ar trebui sa treaca de Serbia, Croatia sau Portugalia - daca una dintre ele va fi adversara. Serbia si Croatia sunt intr-o perioada proasta, iar nationala de fete a Portugaliei mai are pana sa atinga nivelul celei de baieti (mai are mult, chiar). Insa, sa nu uitam ca fetele noastre au ratat pana acum o singura editie de campionat mondial sau european - Euro 2006, cand le-a eliminat ... Serbia! Asa ca trebuie atentie, nimic nu e stabilit dinainte.
"Barajul se va disputa in dubla SANSA..."????? Adica un fel de prezidentiale? Sau cumva "jurnalistul" confunda "sansa" cu "mansa"??? Vai de capul vostru!
S-au crezut deja vedete si s-au înecat la mal. E si vina presei .....
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.