SPORTURI  »  HANDBAL  »  DINAMO

Dinamo, încă un eșec în grupele EHF European League

Dinamo a fost învinsă de Fuchse Berlin, scor 29-33 , în runda cu numărul 5 a grupei B din EHF European League.

Articol de GSP - Publicat marti, 01 decembrie 2020 20:57 / Actualizat marti, 01 decembrie 2020 22:25

Dinamo a fost învinsă de Fuchse Berlin, scor 29-33, în runda cu numărul 5 a grupei B din EHF European League.

Retrogradată din Liga Campionilor după un sezon fantastic, în care se calificase în optimile de finală, Dinamo pare complet demoralizată. „Dulăii” lui Constantin Ștefan au pierdut al treilea meci din cele 4 disputate în actuala ediție de EHF European League, iar calificarea în play-off e tot mai greu de obținut.

Dinamo, eșec în EHF European League

Astăzi, Dinamo a fost condusă în permanență. Diferența maximă a fost de 6 goluri, la jumătatea primei reprize. Atacul campioanei României, condus de Gavriloaia, Shebib și Hebo, a funcționat la parametri normali, dar n-a fost dublat de obișnuitele intervenții miraculoase din poartă.

Dinamo are doar două puncte și ocupă locul 5. Următorul meci este programat luni, 8 decembrie, în sala proprie. Va fi șansa revanșei împotriva lui Fuchse.

Dinamo, stăpâna campionatului! A 11-a victorie consecutivă pentru „dulăi”, acum 22-19 cu marea rivală din Constanța

Bogdan Burcea, antrenorul României: „Nu acceptam să vin la națională dacă nu aveam încredere în echipă!”