SPORTURI  »  HANDBAL  »  CUPA EHF

Duel românesc în turul 3 al Cupei EHF: Rulmentul întîlneşte HCM Baia Mare

Articol de GSP - Publicat marti, 13 octombrie 2009 00:00

Formaţiile româneşti Rulmentul Urban Braşov şi HCM Baia Mare vor fi adversare în turul 3 al Cupei EHF, conform tragerii la sorţi ce a avut loc marţi, la Viena, informează site-ul oficial al EHF.

HCM Baia Mare s-a calificat în turul 3 al Cupei EHF după ce a trecut de gruparea greacă GAS Anagennisi Artas, în timp ce Rulmentul a pierdut turneul de calificare în grupele Ligii Campionilor.

Meciul tur se va juca pe 31 octombrie sau 1 noiembrie, în timp ce returul va avea loc o săptămână mai târziu.