SPORTURI  »  HANDBAL  »  HCM RM. VÎLCEA

Dumitru Muşi în locul Simonei Gogîrlă, la Rm. Vîlcea

Articol de - Publicat marti, 19 august 2014 00:00 / Actualizat marti, 19 august 2014 23:16

Demisă duminică, după ce a pierdut un meci amical cu SCM U Craiova, 24-29, pe teren propriu, Simona Gogîrlă are deja un înlocuitor la HCM Rm. Vîlcea.


Conducerea echipei oltene s-a înţeles cu Dumitru Muşi, fostul selecţioner al echipei naţionale, cel care a mai antrenat, între altele, de-a lungul timpului, pe Tomis Constanţa, Cetate Deva, HCM Roman sau CSM Ploieşti.

Dumitru Muşi, 61 de ani, a fost antrenorul României la Euro 2000, atunci cînd echipa a ocupat locul 4, dar şi tehnicianul care a obţinut cel mai slab rezultat din istoria "naţionalei" de senioare: locul 17 la Mondialul din 2001! În 1999 însă, pe banca naţionalei de tineret a României, a cîştigat titlul mondial în China.

Muşi a pregătit sezonul trecut pe CSM Ploieşti, echipă pe care a reuşit să o salveze de retrogradare, după barajul de rămînere în prima ligă. Demn de remarcat că la SCM Ploieşti, Muşi a venit tot după Simona Gogîrlă, aşa cum se întîmplă acum şi la HCM Rm. Vîlcea.

Obiectivul noului antrenor va fi calificarea echipei în play-off, implicit clasarea pe unul din locurile 1-8.

Citește și:
Tragerea la sorți a grupelor Campionatului Mondial din 2026 » România își află adversarele, dacă se califică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Tragerea la sorți a grupelor Campionatului Mondial din 2026 » România își află adversarele, dacă se califică
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Au pus banii jos pentru transferul lui Alexandru Musi » Ofertă de două milioane de euro
Superliga
Au pus banii jos pentru transferul lui Alexandru Musi » Ofertă de două milioane de euro
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (1)
suporter_valcean
suporter_valcean  •  20 August 2014, 09:46

Cu un asa primar, cu o asa conducere, nu putea fi adus decat un antrenor expirat. Dat afara si de la Ploiesti a fost recuperat de Matei si Plesa. Cine se aseamana se aduna. Cu ocazia asta cred ca s-au lanurit si suporterii valceni cu cine au de-a face.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează