SPORTURI  »  HANDBAL  »  EURO 2018

EURO HANDBAL 2018 // VIDEO Faza turneului îl are în centru pe Evgheni Trefilov » Ce s-a întâmplat în minutul 8 din Rusia - Serbia

Articol de GSP - Publicat marti, 11 decembrie 2018 12:46

Evgheni Trefilov (63 de ani) a oferit faza Campionatului European de Handbal feminin din Franța. Antrenorul Rusiei a placat arbitrul în duelul câștigat contra Serbiei, scor 29-25.

• România joacă astăzi, de la 19:00, împotriva Spaniei. Partida e liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TVR 1 și TVR HD.

Rusia s-a impus fără probleme în fața sârboaicelor, dar startul de meci a fost unul dificil. Dificil a fost și pentru arbitrul spaniol Marin Andreu. În minutul 8, pe un contraatac al vecinelor din sud-vest, Trefilov și-a depășit spațiul tehnic și a blocat alergarea arbitrului iberic. Momentul a devenit imediat viral.

Rusia s-a impus și în fața Danemarcei, scor 32-21, și este prima echipă calificată matematic în semifinalele EURO 2018