Alte știri din fotbal
Cătălin Cîrjan: „În ultima etapă vom fi implicați în lupta la titlu, dar nu e treaba noastră”
0
„Sacrificați meciul cu U Cluj?” » Zeljko Kopic, întrebat direct despre jocul care ar putea decide campioana în Superliga
0
Danny Armstrong, nedumerit după Dinamo - CFR Cluj: „Am prins barajul, nu?”
0
Daniel Pancu, săgeți și indicii despre următoarea lui destinație: „Nu doar Rapid mă vrea. Sunt și echipe din străinătate, campionate bune”
3
Știri din fotbal internațional
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
0
Revenire istorică în La Liga: au așteptat 14 ani!
0
Pep Guardiola, după al 20-lea trofeu la City: „Este o mașinărie!” + De ce nu sărbătorește Cupa
0
Încă un meci pierdut de Mirel Rădoi în Turcia » Sorescu, pasă de gol
16
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
8
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
„Poate, într-o zi, Maia Sandu va deveni președinta României”, spune șeful ...
Libertatea
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
Aici e problema domnului Pera, el ne asigura ca vor lupta cu inima, ceea ce e minunat, numai ca el e cel responsabil sa completez cu celelalte componente cu care trebuie luptat. Nu te poti lauda ca ai intors 3 meciuri de la -5, ok, ca atitudine nota 10, dar sa ajungi 3 meciuri la rand la -5, desi le poti intoarce, nu e neaparat un lucru pozitiv. Desi consider ca cel mai bun meci a fost cel cu Muntenegru, tinand cont mai ales de valoarea adversarului si intr-adevar Romania a facut fata bine in acel meci, totusi nu poti spune ca ai fost aproape sa bati Muntenegru. Cand? Ai condus o data in meci, in prima repriza, cu 9-8. Repriza a doua au stat pana spre final la 3-4 goluri diferenta si ai recuperat 2, ai avut sansa sa vii la 1. Ok, te-ai apropiat serios, dar cand a fost momentul cand ai fost aproape sa castigi acel meci? Nu vreau sa fiu critic, dar sa nici nu batem campii. Rezultatele sunt bune, tinand cont de schimbarile majore din lot, intrebarea este insa daca echipa joaca la potentialul maxim pe care il are. Si consider ca nu, iar unul dintre motive e reprezentat de momente complet neinspirate ale selectionerului. Cred ca merita apreciat ca a inceput aceasta reconstructie, inclusiv pentru rezultatele obtinue, insa nu mi se pare nici pe departe cel mai capabil om sa duca la capat aceasta generatie.
cum vrei tu, pero- realist si obiectiv: una din cele mai importante victorii din cariera ta de selectioner dar si (aproape) singura! grupa principala? WINTER IS COMING!
Bravooo! Am pielea de găina!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.