Bine ca n-am pierdut..repet, daca iesim din grupe este OK. Mai departe, se poate intampla orice.

er_pupone
er_pupone  •  10 Decembrie 2014, 14:22
Postat de santa_claus pe 10 Decembrie 2014, 08:40

"au făcut o partidă excelentă...însă au obținut doar un egal" ... Cum, pùła mea, vine asta?!

A fost un miracol faptul ca au scos u negal asa vine asta.

mplttev
mplttev  •  10 Decembrie 2014, 09:21
Postat de mplttev pe 10 Decembrie 2014, 09:16

Am făcut o repriză întâi bună (cu exceptia finalului de repriză când danezele aveau 2 jucătoare eliminate (nu în același timp) si n-am reușit să marcăm, mai mult, am luat și un gol. Am jucat în viteză, în forță, ne-am mișcat cu dinamism. In repriza a două am jucat prost dar aici au intervenit indicațiile prețioase ale lui Tadici: avem 4 goluri avans, temporizați, duceți atacul la limita pasivului, etc. Echipa n-a mai jucat în viteză, s-a înmuiat nici măcar n-am avut cine știe ce ocazii de gol să zici ia uite domne cum am ratat, ca în meciul cu Norvegia. Joci lent, joci la trecerea timpului, adversarul te pedepsește (chiar și arbitrii).

Tadici, la toată experiența lui, n-a învățat asta. Handbalul nu e fotbal să dai mingea în tribune și să întârzii punerea în joc a balonului. Joci în forță 60 de minute. Dacă ai condiție fizică, bineînțeles.

Postat de 1349magus pe 10 Decembrie 2014, 00:13

Te-ai cam pierdut in stufaris. 2-b) se bate cap in cap cu 3. Pai ori e alba, ori e neagra.

Nu cred mă cintrazic, una când spui elaboraţi atacul, nu va grăbiți si folositi schema "x" si alta să le spui, mergeți până la pasiv şi încercați să atacați intre aparatoare.

lumpy666
lumpy666  •  10 Decembrie 2014, 02:28
Postat de lumpy666 pe 09 Decembrie 2014, 23:39

INCREDIBIL pt ca am vazut meciul si OK:UNGARIA-POLONIA: 29-23 dupa ce UNGUROAICELE CONDUCEAU in PAUZA cu 14-7 ca in REPRIZA SECUNDA sa trimita pe vreo 3-4 JUCATOARE din "LINIA 2-a" pt ca CONDUCEAU deja cu 20-10 DA cu 10 GOLURI! -EVIDENT s-au redresat cei din POLONIA ajungand REZULTATUL FINAL la o DIFERENTA de DOAR "6 GOLURI"! -DE ce scriu EU treaba asta acum pt ca acum 1 AN la CAMPIONATUL MONDIAL din SERBIA NOI=RO am luat BATAIE TOCMAI de la aceasta echipa a POLONIEI si uite ca UNGARIA facea "INSTRUCTIE" cu ELE PLUS si cu "3-4 JUCATOARE din ECHIPA A 2-a" au "FACUT FATA BRIO"!!!! PS:MA INTREB unde stam NOI=RO in MOMENTUL DE FATA in HANDBALU

EUROPEAN si MONDIAL asa e COMPLETA IDEA DE BAZA!!!! -NOROCUL NOSTRU ca in caz ca o sa ne calificam tocmai cu PRIMELE 3 ECHIPE din grupa din GYOR o sa picam si noi adica FOARTE POSIBIL cu:UNGARIA,SPANIA si RUSIA si unde o sa vina 100% NORVEGIA,DANEMARCA si sa "SPERAM ca si NOI cei din ROMANIA"........!!!!!!!!(ABIA IN GRUPA PRINCIPALA O SA INCEAPA CAMPIONATUL EUROPEAN SI COMPETITIA ADEVARATA,pt ca pana acum meciurile astea sunt asa DOAR de INCALZIRE)........!!!!!!!!

dilibau
dilibau  •  10 Decembrie 2014, 00:49

E clar, locul 6 nu ni-l ia nimeni la acest "ioropean"... praf.

kakasan
kakasan  •  10 Decembrie 2014, 00:30
Postat de dan7 pe 10 Decembrie 2014, 00:05

erata: *extremo completare: 3. Dupa cunostintele mele limitate in materie de handbal trebuia cel putin sa le ceara sa nu grabeasca atacul, sa il elaboreze si sa construiasca o faza colectiva, sa lucreze ca o echipa nu ca 6 individualitati care trebuiesc sa atace culoarele si sa incerce sa ameninte poarta.

Tadici la aiureste mai mult. Daca faci o comparatie intre reactia jucatoarelor la instrutiunile antrenorului in perioada de timeout te convingi de ce lucrurile stau cum stau. In meciul cu norvegia fetele se uitau ca la pereti, deoarece acest asa-zis antrenor tipa si spunea banalitati. In schimb, antrenorul norvegian incerca sa induca o stare de calm si sa canalizeze energiile spre un joc organizat si atent. Atentie, norvegia nu a fortat deloc. A jucat in mare parte cu reservele. Probabil se va califica si romania de pe locul 3, dar mai departe...