SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR / OLTCHIM-PODRAVKA KOPRIVNICA (ORA 19:00, DIRECT SPORT.RO)

Ghinionistă

Articol de - Publicat duminica, 18 ianuarie 2009 00:00

Adriana Olteanu Nechita s-a accidentat iar şi nu va mai putea juca pentru Oltchim cel puţin patru luni

Totul a început la Olimpiada de la Beijing. În ultimul meci al României, cel cu Suedia, în minutele de început, Adriana Nechita a plecat pe contraatac şi a căzut rău pe piciorul stîng. Nu a mai putut continua, fiind scoasă pe targă în afara terenului.

Doctorii i-au spus că nu e nevoie de operaţie, ci doar de pauză. A tras din greu să se recupereze şi a stat patru luni în afara terenului. În ianuarie a reintrat, a jucat în Liga Campionilor cu Lada Togliatti şi la Larvik şi totul părea că s-a rezolvat. Miercurea trecută însă, la meciul de campionat cu KZN Slatina, Ada s-a accidentat din nou. Verdictul medicilor a fost de această dată necruţător: leziune a meniscului intern şi instabilitate rotatorie a genunchiului. Nechita va rata astfel tot sezonul pentru Oltchim, urmînd ca luni să plece la Kiel, în Germania, pentru a se opera.

Adriana Olteanu Nechita s-a accidentat iar şi nu va mai putea juca pentru Oltchim cel puţin patru luni

Totul a început la Olimpiada de la Beijing. În ultimul meci al României, cel cu Suedia, în minutele de început, Adriana Nechita a plecat pe contraatac şi a căzut rău pe piciorul stîng. Nu a mai putut continua, fiind scoasă pe targă în afara terenului.

Doctorii i-au spus că nu e nevoie de operaţie, ci doar de pauză. A tras din greu să se recupereze şi a stat patru luni în afara terenului. În ianuarie a reintrat, a jucat în Liga Campionilor cu Lada Togliatti şi la Larvik şi totul părea că s-a rezolvat. Miercurea trecută însă, la meciul de campionat cu KZN Slatina, Ada s-a accidentat din nou. Verdictul medicilor a fost de această dată necruţător: leziune a meniscului intern şi instabilitate rotatorie a genunchiului. Nechita va rata astfel tot sezonul pentru Oltchim, urmînd ca luni să plece la Kiel, în Germania, pentru a se opera.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Un nou gol pentru polonezi în Dinamo - Motor Lublin, al doilea amical al verii pentru „câini”
Superliga
Un nou gol pentru polonezi în Dinamo - Motor Lublin, al doilea amical al verii pentru „câini”
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Gimnastica
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (6)
 •  18 Ianuarie 2009, 17:02

bafta multa si ..capul sus.in 2000 m-am operat de ligamente si acum 2 ani am jucat 6 luni cu meniscul praf(chirurgul m-a intrebat cum am reusit pt ca altii daca nu au nimic si-i doare putin se opresc).m-au obligat sa joc asa pana la sfarsitul campionatului.la meciuri era ok dar din cand in cand la antrenamente genuchiul nu tinea.nu poti sa stai asa pt ca nu poti fi la capacitate maxima mereu esti stresat ca se rupe tot ca prima data.la musculatura ca o ai si mentalitatea ta o sa revii mai tare

 •  18 Ianuarie 2009, 14:56

SUCCES ADA SI FA-TE BINE REPEDE!!!FORZZA STEAUA!!!FORZZA OLTCHIM!!!FORZZA ORADEA!!

 •  18 Ianuarie 2009, 14:48

Ada a mai avut o operatie la acelasi genunchi in 2005.Trebuia sa se opereze de asta vara dar nu stiu ce i-au spus medicii,cred ca medicii au gresit grav daca i-au spus ca nu trebuie sa se opereze cand defapt era nevoie. Bafta Ada!Sper sa iasa operatia bine si apoi nu te grabii cu recuperarea.Ia-o incet!

Vezi toate comentariile (6)
Comentează