SPORTURI  »  HANDBAL  »  CSM BUCUREȘTI

VIDEO Reacția Crinei Pintea, după victoria cu emoții a CSM-ului din Liga Campionilor: „A existat o relaxare. Nu e normal!”

Crina Pintea în meciul contra lui Odense
Crina Pintea în meciul contra lui Odense Foto: GSP

Articol de , - Publicat duminica, 10 septembrie 2023 11:58 / Actualizat duminica, 10 septembrie 2023 12:29

CSM București le-a învins pe danezele de la Odense, scor 28-24, în prima rundă a grupei A din Liga Campionilor la handbal feminin. La finalul partidei, pivotul „tigroaicelor”, Crina Pintea, a analizat succesul echipei sale.

Deși s-a impus la 4 goluri diferență, CSM București a trăit cu mari emoții partida cu Odense. „Tigroaicele” au condus și la 9 goluri diferență în prima repriză, dar în partea a doua handbalistele lui Adi Vasile au făcut un joc foarte slab, permițându-le danezelor să se apropie chiar la un gol distanță.

Rapid, evoluție curajoasă la debutul în grupele Ligii Campionilor » Eșec la limită în Danemarca
ESBJERG - RAPID

Pintea a pus pe seama relaxării această cădere uriașă a CSM-ului din repriza a doua.

VIDEO Crina Pintea: „A existat puțină relaxare”

Cred că a existat puțină relaxare pentru că am dominat meciul din primele minute. Nu e normal, dar în același timp se mai întâmplă. Ce mă bucură însă e faptul că nu am intrat în panică și că am rămas concentrate, am avut încredere una în alta până la final.

Tot ce contează este că am ieșit sănătoase de pe teren. Adversarele s-au mobilizat mai mult după pauză și au intrat cu altă energie. Eram foarte nerăbdătoare să începem (n.r. - Liga Campionilor).

Ne bucură foarte tare că putem juca la acest nivel. Au fost emoții constructive, am avut emoții pozitive pentru că am jucat acasă, au venit oamenii să ne vadă și mi-am dorit să ne facem treaba cât mai bine. Evident că trebuie să ne uităm la ceea ce am făcut greșit, dar cum am mai spus la început, cred că a fost vorba de puțină relaxare.

Săptămâna asta e foarte încărcată ținând cont că avem 3 meciuri foarte puternice, dar asta nu ne surprinde. Așa vom continua până la finalul sezonului. Trebuie să ne recuperăm bine după astfel de meciuri și să ieșim sănătoase de pe teren”, a declarat Crina Pintea la finalul meciului.

7 goluria marcat Pintea în poarta celor de la Odense

VIDEO Declarațiile lui Adi Vasile după CSM București - Odense 28-24

Kim Rasmussen a prefațat debutul Rapidului în Liga Campionilor: „Suntem în grupa morții”