SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR

Jakob Vestergaard: "Toată presiunea este acum pe Oltchim"

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 mai 2010 00:00

Tehnicianul formaţiei daneze, Viborg HK, s-a declarat mulţumit de rezultatul reuşit de echipa sa, mai ales că diferenţa de şapte goluri este peste ceea ce se aşteptau să obţină.

"Înaintea meciului eram mulţumiţi dacă am fi cîştigat la o diferenţă de cinci goluri, deci acum pot spune că ne simţim foarte bine după victoria la diferenţă de şapte goluri. Toată presiunea este pe jucătoarele de la Oltchim, mai ales că de obicei jucăm bine în deplasare", a spus antrenorul Jakob Vestergaard la finalul meciului dintre Viborg şi Oltchim

Viborg HK a cîştigat partida din manşa tur a finalei Ligii Campionilor în faţa handbalistelor de la Oltchim Rîmnicu Vîlcea, scor 28-21. Returul va avea loc sîmbătă, 15 mai 2010, de la ora 20.45, la Sala Polivalentă din Bucureşti.

 

Citește și:
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Sorana Cîrstea și-a anunțat retragerea din tenis: „Te iubesc, îți voi rămâne datoare pe veci!”
Tenis
Sorana Cîrstea și-a anunțat retragerea din tenis: „Te iubesc, îți voi rămâne datoare pe veci!”
Misiune infernală, diseară, pentru Derby de România! Postul rival îl concurează cu un gigant
Media
Misiune infernală, diseară, pentru Derby de România! Postul rival îl concurează cu un gigant
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (3)
 •  08 Mai 2010, 23:48

ASTA ESTE VALOAREA NOASTRA... MA INSEL,FETELE SUNT FOARTE PUTERNICE!!! CASTIGATI!!!

 •  08 Mai 2010, 21:22

Vestergaard traieste in alt film. Fiind invise la o diferenta asa de mare, fetele noastre nu mai au ce pierde in mansa retur si vor juca dezinvolte, chiar daca se va juca cu trofeul pe masa. Multa bafta fetelor pentru saptamana viitoare si multumim pentru accederea pana in aceasta ultima faza a competitiei.

vera_rapid
vera_rapid  •  08 Mai 2010, 21:13

de fapt oltchimul nu mai are de ce sa simta presiune. Pt toti s-a stabilit deja castigatoarea! Viborg o sa joace probabil ceva mai lejer din aceasta cauza! Probabil ca din partea noastra se va incerca o victorie sau un egal, ca sa iesim cu fruntea sus, dar la mai mult nu spera nimeni. in rest totul s-a decis deja de astazi!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează