SPORTURI  »  HANDBAL  »

Lada Togliatti conduce cu 18-17 la pauză, la Gyor

Articol de - Publicat duminica, 09 martie 2008 00:00

La acest scor, Oltchim nu mai are nici o şansă la semifinale, chiar dacă în ultima etapă ar cîştiga cu unguroaicele, la Rm. Vîlcea. Unguroaicele joacă fără motivaţie. Lada a condus în permanenţă: 8-6 (minutul 10), iar pe final a avut chiar şi trei goluri: 17-14 (26). Mika Brădeanu, interul dreapta al "naţionalei" României e principala marcatoare de la Gyor cu 6 reuşite. Cealaltă româncă, Simona Spiridon evoluează slab, a marcat o singură dată. De la Lada, Posnova cu şase reuşite e principala marcatoare. Urmează repriza a doua.

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga

Lovit în cap cu un recipient din aluminiu, Novak Djokovic nu a participat la conferința de presă și a avut nevoie de îngrijiri medicale » Ce a provocat incidentul