Alte știri din fotbal
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
1
S-a trezit Dinamo! „Câinii” transferă și un portar cu 15 meciuri în Ligue 1
6
Filipe Coelho a făcut bilanțul după amicalul cu Sabah
2
S-a aflat acum: pe cine voia să aducă Kopic la Dinamo » Transfer picat după instalarea lui Nuno Campos
1
Știri din fotbal internațional
Selecționerul este gata să plece dacă naționala este eliminată încă din faza grupelor
0
Zgârie-norii din Seattle se uită la meci, noi ne uităm în trecut
0
Vincius, euforic: „Am marcat și cu capul, Ancelotti nu credea. Aștept cadoul”
0
Carlo Ancelotti îndeamnă la calm după victoria Braziliei: „Calmați-vă! Vă mulțumesc, dar rămâneți liniștiți”
0
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Un profesor de matematică din Câmpina spune că Evaluarea Națională „a fost ...
Libertatea
Criza politică împinge România spre un șoc economic devastator. ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
„Suntem aici!” Strigăte disperate de ajutor după cutremurele devastatoare ...
Libertatea
Felicitari pentru comentariu! Tocmai ma pregateam sa explic ce si cum, pietrei care a postat primul pe articolul asta. Fara sanse de reusita, bineinteles...
"Lefter Popescu", tu esti, tulburatule? Chiar ma intrebam pe unde te-or bazai mustele... Care primarese, sturlubaticule? Alea din Bucuresti sau alea din Bistrita?
Așa e. Bistrița, echipă puternică în acest sezon. Cel mai probabil vor lua titlul național. Vom auzi mai puțin de primărese. Vom auzi mai mult de primărese și consiliere judetenese de la Bistrița sau din oricare alt club, oraș. Diferența între Bistrița și București la acest capitol este că procentul din bugetul primăriei pentru CSM București este infim față de procentul din bugetul total al celor de la Bistrița. Acest lucru poate fi și de natură să ofere o perspectivă redusă ca timp de prezență la acest nivel de performanță, fiind și un proiect relativ recent ca început al său.
Calificarea se joaca acasa(dacă inscriau și la ultimul atac era și mai bine)urmează un meci și mai greu ,nordicele nu fac diferenta ca joaca in deplasare
Si impotriva unui arbitraj potrivnic as mentiona, uzual de altfel pentru orice echipa cand joaca in Danemarca. Adica dupa cateva decizii vazute aseara, cred ca si sperantele legate de un Final 4 pentru CSM Bucuresti sunt destul de micute, vor avea din nou de indurat serios arbitraje de genul in deplasare. Imi amintesc la un moment dat in sezonul trecut cat de nemultumiti erau suporterii bistriteni de echipa ca nu se calificasera mai departe in Liga Campionilor, chit ca era o echipa debutanta, care cu cateva luni in urma jucase finala de competitie europeana. Sunt curios unde sunt acum acei suporteri, ca erau foarte negre perspectivele in opinia lor.
Felicitări tuturor din echipă și club. Important e că au avut puterea să revină în joc și să îl câștige. Asta după consumul emoțional și fizic din încleștarea cu CSM. (Încă)O victorie mare dar returul e departe de a fi jucat. Vom vedea daca Bistrița va avea maturitatea, mentalitatea și atitudinea cu care sa câștige în meciul retur pentru istoria clubului. Speram desigur. Cu noile achiziții anunțate pentru sezonul viitor exista toate premisele ca această echipă să treacă la nivelul următor și să devină noua regina a handbalului românesc. Hai Bistrița, hai România.
Bravo, fenomenala victorie!
Felicitări! E reconfortant să mai citim și despre alte echipe, nu numai de "primărese"!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.