Alte știri din fotbal
Screciu, descătușat după titlul Craiovei: „Mamă, ești nebun, ce ai?”
0
Note GSP la Universitatea Craiova – U Cluj » Cine sunt oamenii care au luat 10 într-o seară magică și cine au fost repetenții cu 2 și 3
0
David Matei, „campionul U21”: „Ne gândim la Liga Campionilor”
0
Mario Felgueiras: „Ei doi ar trebui să zică cum se lucreaza la noi”
0
Știri din fotbal internațional
PAOK a ratat și Liga Campionilor » Final amar de sezon pentru Răzvan Lucescu
1
Final în meciurile românilor din penultima etapă din La Liga: cum arată lupta pentru cupele europene
0
West Ham, cu un picior în Championship » Tottenham e la mâna ei pentru menținerea în Premier League
0
Moment incredibil! Neymar s-a umplut de nervi, după ce a fost schimbat din greșeala arbitrului
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
13
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Un pensionar din Neamț a prins 9 pești și acum este cercetat penal
Libertatea
NYT: Israelul ar fi investit milioane de euro pentru a-și crește influența ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Prezentatoarea care a anunțat punctele acordate de juriul din Republica ...
Libertatea
varianta 1 pare cea mai echitabila,varianta 4..nu exista(clasamentul la momentul incheierii...dar poate membrii C.A. produc o surpriza)iar varianta 2,3 e aceeasi(cu toate ca numai norv si germania baieti au folosit-o)daca tot alcatuiesti un clasament de ce sa nu acorzi si titlul(deci se cam intuieste cine castiga la fete)totusi dedu si secret gen tb sa vina cu o solutie unitara(dau tiltlu la bsi f sau fara titlu)
Sa primeasca dinamo titlul
Dedu nu stie ce sa mai inventeze ca sa le faca pe loserele de la CSM ... campioane la masa verde. Nu tine cont de lege, de regulament, nici de acesta situatie de forta majora. Le-a amanat vreo 4 meciuri celor de la CSM ... reprogramandu-le practic dupa incheiera campionatului ... a decis pe langa retrogradarea Coronei Brasov, si sanctiunea suplimentara ca acesta sa piarda toate meciurile disputate, retroactiv ... doare ca sa-si ia CSM punctele pierdute pe teren inapoi, desi regulamentul nu il obliga sa ia si aceasta masura concomintent cu retrogradarea Coronei. In mod normal ... CSM nici nu are acelasi numar de puncte cu SCM ... au mai putine.
In mod normal titlul trebuie acordat lui SCM Rm. Valcea, daca se decide ingetarea campionatului. SCM este liderul la zi al ligii nationale de handbal, si are avantaj H2H in fata CSM-ului, avand mai multe goluri marcate in deplasare.
la masculin Dinamo e campioana, clar. Dar si la feminin CSM e campioana clar. au castigat pe teren, ultimul meci din capionat a fost CSM-Valcea. Si Valcea a pierdut. Cand pierzi nu mai ai ce discuta.
La masculin nu există altă variantă : acordarea titlului de campioană lui Dinamo, deoarece e cea mai bună și ne reprezintă cu succes în Europa.
Vor adopta orice varianta in care Dinamo sa nu castige titlul. Pai vreti sa moara Dedu?
Cea mai bună variantă pentru România ar fi neacordarea titlului la feminin , înscrierea Vâlcei în Champions League și cererea de wild-card pentru CSM, deoarece are coeficient mare și are toate șansele să participe ca invitată. Ca român vorbesc. Dedu dacă e din altă țară poate să hotărască altceva.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.