Articol de GSP - Publicat vineri, 15 iulie 2016 17:06
Naționala de handbal feminin a României a învins Germania în finala mică a Campionatului Mondial U20, scor 26-25, și a teminat competiția de la Moscova pe ultima treaptă a podiumului.
În meciul contra nemțoaicelor, România a intrat cu un avantaj de șapte goluri la pauză, însă jucătoarele antrenate de Ion Crăciun au cedat inițiativa în partea a doua și au permis Germaniei să revină în meci. Chiar și așa, româncele vor pleca din Rusia cu medalia de bronz, grație unei victorii la limită, 26-25.
În semifinale, România a fost învinsă de Danemarca, scor 25-28, iar danezele vor juca în această seară finala, împotriva Rusiei.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani