SPORTURI  »  HANDBAL  »  EHF EURO CUP

VIDEO Modul inedit în care handbalistele României cheamă fanii în tribune » Duminică, la Craiova, „tricolorele” au meci în EHF Euro Cup

Iulia Dumanska și Andreea Popa
Iulia Dumanska și Andreea Popa

Articol de - Publicat sambata, 18 octombrie 2025 18:10 / Actualizat sambata, 18 octombrie 2025 19:32

Handbalistele României cheamă fanii la sală într-un mod inedit. Duminică, de la ora 19:00, în sala polivalentă din Craiova se va disputa meciul contra Poloniei, din runda secundă de EHF Euro Cup.

România a debutat în EHF Euro Cup cu un eșec în Norvegia, scor 27-29. Prestația elevelor lui Ovidiu Mihăilă, aflat, la rândul lui, la primul meci în calitate de selecționer, a fost încurajatoare.

Handbalistele tricolore vor să confirme cu o mică răzbunare. Duminică, la Craiova vine Polonia. Cele două reprezentative se înfruntau în ultima partida a grupei principale de la Euro 2025. Polonezele se impuneau 29-24 și trimiteau România pe locul 11 în clasamentul final.

România - Polonia, duminică în sala din Craiova

Pentru a chema lumea la sală, ritmul de vânzare al biletelor nefiind unul impresionant, jucătoarele României au fost protagonistele unui clip inedit.

Cristina Laslo, Lorena Ostase, Iulia Dumanska, Andreea Popa, Sonia Vasiliu, Elena Șerban, Sorina Grozav și Alicia Gogîrlă au pasat mingea de la una la cealaltă. Au avut un mesaj comun: „Hai la meci!”.

Aproximativ 2.000 de bilete s-au vândut cu 24 de ore înaintea partidei. Tichetele pot fi achiziționate pe site-ul iabilet.ro. Prețurile sunt următoarele:

  • Acces general - 31,09 lei
  • Elevi / Studenți / Pensionari – 15,54 lei
  • Zona VIP – 72,54 lei
  • 25% reducere pentru familii – 23,32 lei/bilet
  • 3+1 gratuit pentru grupuri - 23,32 lei/bilet

Programul României în grupa de EHF Euro Cup:

Primele două clasate se vor califica în Final Four-ul competiției. În cealaltă grupă participă Danemarca, Ungaria, Turcia și Cehia.

  • Norvegia – România 29-27
  • România – Polonia, 19 octombrie 2025
  • Slovacia – România, 4 martie 2026
  • România – Slovacia, 7 martie 2026
  • România – Norvegia, 6 aprilie 2026
  • Polonia – România, 11 aprilie 2026
Citește și:
PSG a transferat de la Dinamo!
Handbal
PSG a transferat de la Dinamo!
Controversata ispită de la Insula Iubirii l-a cucerit pe fotbalistul retras la 22 de ani: „Dacă vreau un tip, întotdeauna îl obțin!”
Stiri extrasport
Controversata ispită de la Insula Iubirii l-a cucerit pe fotbalistul retras la 22 de ani: „Dacă vreau un tip, întotdeauna îl obțin!”
Lotul final al lui Mircea Lucescu pentru meciul cu Bosnia și Herțegovina: 3 fotbaliști sunt OUT
Nationala
Lotul final al lui Mircea Lucescu pentru meciul cu Bosnia și Herțegovina: 3 fotbaliști sunt OUT
Austriecii au analizat modelul Dacia și au tras concluziile: „Este noul Volkswagen!”
Noutati auto
Austriecii au analizat modelul Dacia și au tras concluziile: „Este noul Volkswagen!”
Lidl ridică cel mai mare magazin al său din România. A semnat contractul FOTO
Profit.ro
Lidl ridică cel mai mare magazin al său din România. A semnat contractul FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cum a plecat Daniel Bîrligea de la Sibiu, după amenințările lui Becali » A părăsit stadionul împreună cu cel cu care s-a certat!

Furtună în Iran! Un clip apărut pe internet „fără voia fotbalistului” a pornit o anchetă pentru „încălcarea moralității publice” » Imaginile sunt acum pe tot internetul


Comentarii (2)
dakesis
dakesis  •  18 Octombrie 2025, 19:59

Mama, ce inedit! Regizoryl nu a auzit de continuitate? Mingea aia aruncata de la una la alta se schimba de fiecarr data. Macar daca era la fel.... altfel se duce tot conceptul

Barosan
Barosan  •  18 Octombrie 2025, 18:56

2.000 de bilete nu-i chiar rau, da Volguta, Maic, Merel si ceilalti mogoseni ar trebui sa faca reclama pt fete si sa mearga la meci, bineinteles

Vezi toate comentariile (2)
Comentează