SPORTURI  »  HANDBAL  »  ROMÂNIA-TUNISIA 27-17 (15-8)

Ne-a dat emoţii » Manea şi-a luxat arătătorul în meciul cu Tunisia

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 decembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 08 decembrie 2013 12:30

În minutul 12 al partidei România - Tunisia, scor 27-17, Oana Manea a marcat al 7-lea gol al echipei României, dar s-a chircit de durere pe suprafaţa de joc a sălii.

Doctorul echipei, Dan Costin, a intervenit imediat şi a constatat că pivotul "tricolor" îşi dăduse peste cap degetul arătător de la mîna stîngă. I l-a bandajat şi Oana a jucat în continuare.

"M-a durut pe moment, dar apoi, din dorinţa de a intra iar, nu am mai simţit dureri", a spus Oana.

Postat de glorie pe 08 Decembrie 2013, 18:35

La fel juca si inainte. N-a avut ce sa invete nou in "Slovenia".

ca sa poti sa-ti dai seama tb sa urmaresti fenomenul..vezi la valcea cum se apara(facea "otita"la fiecare meci cand era depasita de interi)pe cand la krim e altceva(chit ca piedade o schimba la faza de aparare...dar se apara si oana cand e nevoie)iar ca pivot se posta in centru apararii si acolo ramanea..pe cand acum o face ca un pivot mare..vezi la loke (si nici nu mai rateaza ca inainte..)iar povestea ca nu e titulara...nu era nici cand juca stanca,cineva zicea si de neagu ca e..istorie si cand colo..e cea mai buna