SPORTURI  »  HANDBAL  »  OLTCHIM RM. VÎLCEA

"Neagu e netransferabilă"

Articol de GSP - Publicat joi, 04 martie 2010 00:00


Preşedintele CS Oltchim Rîmnicu Vîlcea, Ioan Gavrilescu, a declarat, joi, că nu se pune problema să se despartă de jucătoarea Cristina Neagu (foto) pînă la expirarea contractului, conform MEDIAFAX.


"Ştiu că s-a scris că Neagu are oferte de la Viborg. Pe adresa clubului nu a venit nimic oficial, poate danezii au vorbit numai cu ea. Oricum, Cristina are contract cu Oltchim pînă în anul 2011 şi nici nu se pune problema să plece pînă atunci. Oricum, vom negocia cu ea prelungirea contractului. Cristina Neagu este netransferabilă", a spus Gavrilescu.


Preşedintele campioanelor crede că şi Ramona Maier va ramîne la Vîlcea, chiar dacă extremei îi expiră contractul în această vară: "Şi despre ea am auzit că este dorită la Hypo Viena sau ETO Gyor. Eu cred că va ramîne, aşa am înţeles din discuţiile preliminare pe care le-am avut cu ea. Este o handbalistă de care Oltchim are nevoie în continuare şi îi vom face o nouă ofertă".

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Repriza secundă în Dinamo - Motor Lublin, al doilea amical al verii pentru „câini”
Superliga
Repriza secundă în Dinamo - Motor Lublin, al doilea amical al verii pentru „câini”
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Gimnastica
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
 •  05 Martie 2010, 20:13

asta e mentalitatea romanului .... Ne lasam valorile sa plece, in loc sa ne pastram ... de-aia zic toti de noi ca suntem batuti in cap ... si asa e!!

 •  05 Martie 2010, 16:23

eu zic ca daca nu acum, oricum in 2-3 ani Neagu va ajunge la Viborg. E imposibil sa joace tot restul vietii in liga nationala unde Oltchimul se plictiseste jucand cu rezervele. Pt a evolua ca jucator si pt a te maturiza ar cam trb sa joci intr-un campionat puternic, si cred ca la ora actuala campionatul danez e cel mai tare.

 •  04 Martie 2010, 15:45

in handbal transferurile sunt foarte rare. mai degraba schimburi. in majoritate se semneaza cu jucatoare la final de contract.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează