SPORTURI  »  HANDBAL  »  TURNEU INTERNATIONAL

Oltchim-Blomberg Lippe 31-23 la "Ladies Cup"

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 august 2010 00:00

Oltchim Rm. Vîlcea a debutat cu victorie la "Ladies Cup" de la Schmelz (Germania).

Galacticele" au învins cu 31-23 (16-11) pe Blomberg Lippe, din prima ligă germană. Antrenorul Peter Kovacs nu le-a trecut pe foaia de joc la acest meci pe Talida Tolnai, Adriana Ţăcălie, Valentina Elisei şi Gabriella Szucs. Au marcat pentru Oltchim: Cristina Neagu 6, Ionela Stanca 4, Ramona Farcău 4, Oana Manea 3, Iulia Curea 2, Yeliz Ozel 2, Roxana Han 2, Patricia Vizitiu 2, Adriana Nechita 2, Anastasia Pidpalova 2, Steluţa Luca 1, Valeria Beşe 1.

În minutul 15 Oltchim conducea deja cu 9 goluri, moment în care tehnicianul ungur a schimbat echipa. Supărat că la pauză conduceau decît cu 16-11, Peter Kovacs şi-a certat elevele. Oltchim va mai juca sîmbătă seară, de la ora 19:35, cu Thuringer.