SPORTURI  »  HANDBAL  »  CSM BUCUREȘTI - FERENCVAROS 30-25

Per Johansson, debut cu victorie pe banca lui CSM București: "Merităm să jucăm în Final Four"

Foto: Alex Nicodim/Gazeta Sporturilor
Foto: Alex Nicodim/Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat vineri, 07 aprilie 2017 21:58

CSM București s-a impus în meciul tur cu Ferencvaros, 30-25, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, la primul meci al lui Per Johansson pe banca bucureștencelor.

Suedezul a fost impresionat de atmosfera din Sala Polivalentă și este de părere că echipa sa merită un loc în Final Four.

"Fetele au muncit foarte mult, au făcut un joc tactic perfect. Am început greu, ne-a fost greu să marcăm, dar finalul a fost magnific. Cred că ne-am potrivit încă de la primul antrenament, ne-am pregătit perfect pentru acest meci și cred că merităm să jucăm în Final Four.

Am trăit meciul la intensitate maximă, dar cum să-l trăiești altfel cu un asemenea public? Paula Ungureanu a fost la înălțime de fiecare dată când am avut nevoie de ea.

Dacă rămânem la planul de joc de astăzi, dacă nu facem erori, chiar avem șanse să ne calificăm", a spus tehnicianul la TV Dolce Sport.

Meciul retur din Ungaria se va juca peste o săptămână. 

O vom lua de la 0-0, ne gândim la manșa retur. Nu vreau să ne gândim că avem avantaj de 5 goluri
Paula Ungureanu

"A fost un meci cu o încărcătură foarte mare și oricât încerci, e greu să-ți stăpânești emoțiile. Nu ne gândim la diferența de 5 goluri, în sport te poți aștepta la orice"
Aurelia Brădeanu

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (9)
de_pe_tarnave
de_pe_tarnave  •  08 Aprilie 2017, 14:23
Postat de Florentina Cristea pe 08 Aprilie 2017, 00:07

antrenorul norvegian al nationalei ungariei ,,intuia,,schemele de finalizare si ii transmitea unei jucatoare din tribuna(se vede din reluatile tv).***!gogoroiu

Norvegian? *** !!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

de_pe_tarnave
de_pe_tarnave  •  08 Aprilie 2017, 14:22
Postat de tihi pe 08 Aprilie 2017, 14:18

Discutii fara nici un efect...Ferencváros va castiga la Budapest cu 6 goluri,restul este poveste.Final Four va fi castigat de Győr Audi ETO !! Trebuie sa recunoastem,ca ungurii sint in elita mondiala si la fete si la baieti !! Cate doua echipe si la fete si la baieti in champions league,iar campionatul maghiar este cotat ca una dintre cele mai bune din lume ! Noi mai avem mult de muncit sa ajungem in urma!!

Asa a fost si anul trecut adormitule !!

tihi
tihi  •  08 Aprilie 2017, 14:18

Discutii fara nici un efect...Ferencváros va castiga la Budapest cu 6 goluri,restul este poveste.Final Four va fi castigat de Győr Audi ETO !! Trebuie sa recunoastem,ca ungurii sint in elita mondiala si la fete si la baieti !! Cate doua echipe si la fete si la baieti in champions league,iar campionatul maghiar este cotat ca una dintre cele mai bune din lume ! Noi mai avem mult de muncit sa ajungem in urma!!

Vezi toate comentariile (9)
Comentează