SPORTURI  »  HANDBAL  »  CSM BUCUREȘTI

Când se joacă CSM București - Team Esbjerg, în Sala Polivalentă » Programarea EHF i-a revoltat pe fanii „tigroaicelor”

Articol de - Publicat marti, 01 aprilie 2025 16:31 / Actualizat marti, 01 aprilie 2025 16:45

EHF a anunțat datele și orele de disputare ale „dublei” CSM București - Esbjerg din „sferturile” Ligii Campionilor, iar fanii „tigroaicelor” s-au revoltat din cauza programării din Sala Polivalentă.

CSM București a fost programată în turul cu Team Esbjerg în Sala Polivalentă într-o zi imposibilă pentru suporteri.

Duelul tur din Polivalentă dintre CSM București și Team Esbjerg este în ziua de Paște

„Dubla” de foc a „tigroaicelor” va începe de la București. CSM a fost programată pe 20 aprilie în Sala Polivalentă de la ora 15:00. Returul se va juca o săptămână mai târziu pe 27 aprilie, de la ora 17:00, pe Blue Water Dokken în Esbjerg, Danemarca.

Manșa tur a CSM-ului este programată în ziua de Paște. Anunțul a fost făcut de tigroaice pe Facebook, iar fanii au fost nemulțumiți complet.

Fanii CSM-ului au fost revoltați de programare și au lăsat mai multe comentarii pentru a-și arăta nemulțumirea: „Data este nașpa. Multă lume o să fie plecată din București”, „Fix de Paște?”, „Cea mai proastă dată și oră” au fost câteva dintre reacțiile fanilor.

„Dubla vs. Team Esbjerg, care ne poate asigura biletul către Final 4-ul EHF Champions League, începe de la București! Pe 20 aprilie vă dăm întâlnire la Sala Polivalentă de la ora 15:00. O săptămână mai târziu, pe 27 aprilie, ora 17:00, ne vedem în Danemarca pentru returul împotriva danezelor! Împreună!”, a transmis clubul bucureștean pe paginile de socializare.

Cine sunt posibilele adversare ale CSM-ului în Final Four

CSM București încearcă să intre în Final Four-ul Ligii Campionilor după o absență de 7 ani. În ultimele 6 sezoane, CSM a ajuns doar până în sferturile de finală ale competiției

Celelalte meciuri din sferturile de finală ale Ligii Campionilor sunt Metz - Brest Bretagne, Gyor - Ludwigsburg și Ferencvaros - Odense. Din cele 8 echipe, doar 4 vor lupta pentru trofeul Ligii Campionilor în Final Four-ul care va avea loc în MVM Dome în Budapesta în perioada 31 mai - 1 iunie.

Luna aprilie este una de foc pentru „tigroaice”. Pe lângă cele două dueluri cu Team Esbjerg în Liga Campionilor, CSM București, va juca în „Liga Florilor” împotriva SCM Universitatea Craiova, HC Zalău și CS Minaur Baia Mare.

Citește și:
Lucrări blocate la stadionul Dinamo! Imagini cu sectorul care nu poate fi dărâmat, după intervenția ANAF » Ce zice șeful CS Dinamo
Superliga
Lucrări blocate la stadionul Dinamo! Imagini cu sectorul care nu poate fi dărâmat, după intervenția ANAF » Ce zice șeful CS Dinamo
O mai recunoști? La 41 de ani, fostul sex-simbol din tenisul feminin e mai în formă ca niciodată: „Abia aștept să revin!”
Tenis
O mai recunoști? La 41 de ani, fostul sex-simbol din tenisul feminin e mai în formă ca niciodată: „Abia aștept să revin!”
Scandări xenofobe și obiectiv trasat „câinilor” chiar pe teren » Ce nu s-a văzut la TV după FC Argeș - Dinamo
Superliga
Scandări xenofobe și obiectiv trasat „câinilor” chiar pe teren » Ce nu s-a văzut la TV după FC Argeș - Dinamo
Andrei Nicolescu îi duce pe dinamoviști la biserică: „E ireal!”
Superliga
Andrei Nicolescu îi duce pe dinamoviști la biserică: „E ireal!”
FOTO Lanț gigant de magazine a deschis în România prima unitate
Profit.ro
FOTO Lanț gigant de magazine a deschis în România prima unitate
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”


Comentarii (6)
moise
moise  •  09 Aprilie 2025, 15:01

Paște? Ce-s alea?! Nu v-a zis Clotilde ca Occidentul nu mai are nevoie de "religie"? Nici unii de pe la noi. Până ajung în avionul care cade.....

tictictic
tictictic  •  02 Aprilie 2025, 15:21
Postat de steaua.libera pe 01 Aprilie 2025, 20:35

Astia care se plang inca n-au aflat, saracii, ca nu toata Europa e ortodoxa ca noi. Sa ma mir, sa nu ma mir...

Mda... ai dreptate; sunt si unii care inca n-au aflat ca anul asta Pastele se sarbatoreste in aceeasi zi in toata lumea crestina, fie ei ortodocsi, catolici, protestanti sau neoprotestanti...:))) Deci, pe 20 aprilie e Paste si in Romania, si in Danemarca, deci mira-te! :)))

mirker
mirker  •  02 Aprilie 2025, 12:34

ce fani? care fani? angajatii primariei? neamurile de la primarie?

Vezi toate comentariile (6)
Comentează