Alte știri din fotbal
Cele două finaliste care vor lupta pentru promovarea în Liga 2
0
România termină pe primul loc grupa la Europeanul de minifotbal » Demonstrație de forță contra Georgiei
2
Trei amicale tari pentru Rapid în cantonamentul din Austria: adversar de cupe europene
0
Șeful lui Dinamo îi lansează o invitație publică lui Giani Kiriță: „E binevenit!”
1
Știri din fotbal internațional
Cu golul din minutul 65, PSG „a rupt” un blestem care dura de 8 ani în Liga Campionilor
0
Imaginile cenzurate de UEFA la televizor! » Haos total după golul lui Dembele: poliția a intrat în forță pe stadion
0
Nikola Jokic, prezent la finala PSG - Arsenal » Cu cine ține baschetbalistul lui Denver
0
Penalty cerut de PSG în finala Ligii Campionilor: „Saka este foarte norocos”
0
Lifestyle
Strănepoata lui Ferenc Puskas, apariție electrizantă la finala Champions League: „Eu sunt Ane”
4
Apariție incendiară a prezentatoarei de la Insula Iubirii, la scurt timp după despărțirea de căpitanul din Premier League
6
Sosia lui Kim Kardashian vine la marele meci și le va face galerie roș-albilor
4
Fiul lui Michael Schumacher și-a făcut oficial apariția cu frumoasa Clara » Noua iubită este violonistă
4
Ciprian Ciucu anunță „5-6 ani de șantiere în București” și cere ca RAR să ...
Libertatea
Ce înseamnă pentru români facturile calculate în euro
Adevărul
Românul cu două recorduri mondiale spulberă mitul proteinelor: „Produsele ...
GSP SPECIAL
Trofeu pentru incluziune, dar acces prin ușa pentru decoruri și marfă! ...
Libertatea
Eram unul dintre defetisti dar acum parca simt ca se poate. Elvetia joaca bine cu Ungaria, nu va fi un meci usor cu ele.
Nene Mihăilă, e vorba aia " fiecare pasăre pe limba ei piere..." Ce faci cu Laslo la mondialul ăsta numai mătăluță știi. Danezele înving cu frâna de mână trasă. Cel puțin, așa a arătat în prima jumătate. Finalul,pare la fel. Din păcate.
Facem o repriza curajoasa dar nu e de ajuns,schimbat portarul,Laslo e în forma slaba(Bazaliu era o soluție în aparare)iar pb rămâne apararea,ori joci 6-0, ori toate la 9m fără a lăsa șansele sa arunce,deci totul începe cu apararea
Pfoai de mine. A intrat Laszlo.... S-a stricat tot ce am făcut până acum. Dezastru *** asta
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Inventarul meu îți poate părea lipsit de respect. Dar e bazat strict pe informații exacte. Cam nesimțite informațiile, nu? La tenis de masa feminin suntem în prezent numărul 6 in lume. Dacă tu vezi 7-8 echipe asiatice peste noi e problema ta. Este cert cea mai bine clasată echipa la sportul pe echipe din sportul românesc. Iar medalia de argint atât la fete cât și la băieți la campionatul european , obținută acum 2 luni e un rezultat concret, ce ne face cinste. Iar în Europa sunt destule echipe bine cotate la tenis de masă. In ce privește handbalul feminin este tot o certitudine că sunt puține echipe naționale valoroase sau chiar relativ valoroase . Marea majoritate doar din Europa. Din restul lumii doar vreo câteva. Se observă asta chiar zilele acestea la campionatul mondial. Unde vezi neajunsul, neclaritatea?
Sunt doar defetiști pe aici. România va merge în semifinale...
7-8 echipe asiatice mai bune? 4 ale Chinei, două ale Japoniei și câte una din Singapore și Coreea de Sud. Dacă te referi la țări, cam astea sunt mai bune decât România la tenis de masă. Poate și Taiwan, să zicem, uneori. Oricum, nu 7-8.
Succes diseara fetelor! Va fi un meci greu, dar sper sa jucati bine si fie ce-o fi. Oricum, pentru sferturi, cred ca meciul cu Ungaria va fi mai accesibil, deci echipa se poate califica in sferturi si daca pierde cu Danemarca azi, dar castiga cu Ungaria in grupa urmatoare. Asa ca jucati fara nicio presiune astazi.
Ca la Radio Erevan. Intrebare: Se mai poate vorbi de victorie cu Danemarca dupa meciul cu Japonia? Raspunus: Da, de vorbit se mai poate.
Eu tot nu inteleg cum clarifici care echipe joaca un sport si care nu... pe analogia pe care o faci tu legat de handbal, Romania nu joaca baschet iar la tenis de masa conteaza vreo 3 echipe europene si cam atat. Mi se pare lipsa de respect aceasta analiza. Adica inteleg pana intr-un punct ce vrei sa spui si iti dau partial dreptate, dar acum sa vii sa-mi zici ca ce tare e tenisul de masa fata de handbal... nu, pe acelasi principiu medalia europeana e fix neimportanta, ca sunt 7-8 echipe asiatice mult mai bune. Sa nu fiu inteles gresit, consider medalia de la tenis de masa extrem de importanta, dar cam asta reiese daca pastram contextul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.