SPORTURI  »  HANDBAL  »  ROMÂNIA - RUSIA 22-28

ROMÂNIA - RUSIA 22-28 / Ce a făcut Neagu imediat după ce s-a sfârșit prima repriză a semifinalei

Articol de - Publicat vineri, 14 decembrie 2018 19:08

România a cedat în fața Rusiei, scor 22-28, și va juca duminică, de la ora 15:00, în finala mică a Campionatului European de handbal feminin contra Olandei.

• România și Olanda se înfruntă duminică în finala mică, de la 15:00, liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TVR 1 și TVR HD.
  • Marian Ursescu, expert in handbal și șef departament Sporturi la GSP, este trimisul Gazetei la Euro, de unde transmite cele mai proaspete informații.

Liderul naționalei României și totodată cea mai bună jucătoare a lumii a urmărit prima repriză din peluză și a trăit la intensitate fiecare gol marcat de colegele ei.

Imediat după ce prima repriză a luat sfârșit, Neagu a mers în vestiar alături de colegele sale, probabil pentru a le încuraja și a le oferi și ea sfaturi pentru a doua parte a jocului.

Cristina Neagu a suferit o ruptură de ligamente încrucișate și urmează să se opereze după turneu. Pentru superjucătoarea CSM-ului urmează o pauză de jumătate de an.

Urmărește aici TOATE DETALIILE partidei dintre România și Rusia!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”