Alte știri din fotbal
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
0
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
4
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
4
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Știri din fotbal internațional
Mesajul emoționant lăsat de iranieni în vestiar: „Am venit la Los Angeles cu mândrie...”
0
Replica lui Lamine Yamal pentru fanii saudiți » Austriecii tremură: „Nu vrei să-l întâlnești”
0
Marcelo Bielsa, în stare de șoc după Uruguay - Capul Verde: „E greu de înțeles”
0
Selecționerul din Capul Verde e all-in, după surpriza cu Uruguay: „Ăsta trebuie să fie obiectivul”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
4
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
daca privim editia trecuta 3echipe sau mai intalnit in grupa(noi in locul croatelor cat despre muntenegru si rusia a devenit traditie sa se intalneasca si in gr de calificare)normal ar fi ca islanda sa plece acasa dupa primele 3jocuri iar in urmat jocuri vom intalni echipele din gr c(gr cea mai echilibrata)iar pt semif norv si franta sunt favorite din grupa 1
Islanda e o echipa periculoasa care la CM Brazilia a batut Muntenegru si Germania. E cea mai dificila grupa posibila avand in vedere ca jucatoarele din Muntenegru ne-au batut de fiecare data la scor si chiar fara Bojana si Savic sunt o mare forta a handbalului, asa cum au demonstrat in meciul cu Franta din preliminariile JO. Rusia e o alta nuca tare pt romance, care poate fi batuta doar daca poarta noastra merge excelent, pt ca rusoaicele se demoralizeaza cand vad ca nu reusesc sa inscrie cu usurinta si ca si noi n-au acea mentalitate de luptatoare pana la capat. Sa speram ca noul antrenor al nationalei va fi capabil sa faca selectia potrivita si sa le conduca spre victorie.
am vrut sa scriu ca, Muntenegru se va baza doar pe cele 3 jucatoare, in primul rand, pe viitor (Katarina Bulatovic, Marija Jovanovic si Andjela Bulatovic) si am scris din greseala Buducnost...ca doar le+am trecut pe amandoua muntenegrencele de la Oltchim Katarina Bulatovic si Marija Jovanovic...nu trebuie sa jignesti pentru o greseala de scriere, pt ca eu nu te+am jignit nici pe tine nici pe altcineva...se putea observa greseala din comentariile anterioare pe care le-am facut, din context...cred ca am destule cunostinte despre handbal (mai ales cel feminin)...nu neg ca si tu ai avea s-au altii care mai scriu pe aici...poate ca stiam de multe dintre transferuri chiar inaintea ta...numai bine
ptiu..daca schimbam spania cu islanda stiam gr cu o zi inainte ..un mare ghinion (daca privim spre fazele finale jucam cu cele mai bune echipe numai cu norv..cred ca putem juca finala)un traseu usor pt echipa gazda(se pare ca a avut destul noroc)conteaza sa invingem islanda iar apoi sa mergem in gr semif cu cat mai multe puncte daca reintra negu,galca ungureanu lejer prindem inca o semifinala dar cel mai tare as vrea sa batem pe rusi in primul meci
prietene tu n-ai televizor ? bulatovici e la olchim
Cred ca cea mai accesibila grupa era grupa A.
sanse ar fi,sa speram ca nu o sa mai vedem jucatoare gen meirosu pe la nationala!!!
scz, dupa aceea si nu dupa accea cum am scris....am tastat foarte repede
Buducnost se va baza in primul rand doar pe Katarina Bulatovic, Jovanovic si Andjela Bulatovic o tnara speranta a handbalului din Muntenegru...in plus sunt sigur ca daca va veni un antrenor ca Tadici, Mariana Tarca sau un antrenor strain de valoare ca la Oltchim (de ce nu chiar Vestergaard) nationala Romaniei care inca e de valoare poate fi revitalizata, doar cu Rusia (care are o echipa foarte buna) ne vom lupta pt primul loc in grupa, iar dupa accea, repet daca vom avea un antrenor de valoare putem ajunge sus, pt ca echipa avem, trebuie doar ca cineva sa le redea bucuria de a juca, sa stie sa le aseze bine in teren si sa puna in aplicare foarte multe scheme de joc...numai bine
eu cred ca avem o sansa, nu cum scriu altii pe aici si asta in primul rand pentru ca nationala Muntenegrului nu o va mai avea pe geniala, senzationala si singura jucatoare din componenta ei care poate trage o echipa intreaga dupa ea Bojana Popovic care se va retrage dupa Jocurile Olimpice....in plus nationala Muntenegrului nu va mai arata deloc asa cum e acum in actuala componenta la fel cum se va intampla si cu Buducnost, pt ca Maja Savic se va retrage si ea si de asemenea am impresia ca si-au anuntat retragerea si Sonja Barjaktarovic (Muntenegru), si Ana Radovic (Muntenegru), Ana Djokic (Serbia), Dijana Jovetic (Croatia) dar de ultimele 4 nu sunt sigur-am scris de ultimele 2 pt Buducnost
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.