SPORTURI  »  HANDBAL  »  RULMENTUL BRAŞOV - FEHEREP ALCOA 36-27

Rulmentul Braşov s-a calificat în sferturile Cupei EHF

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 februarie 2009 00:00

Formaţia Rulmentul Braşov s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei EHF după ce a învins sâmbătă, în manşa retur, echipa maghiară Feherep Alcoa cu scorul de 36-27 (15-15).

Golurile braşovencelor au fost marcate de Barbosa (6), Vizitiu (5), Neagu (5), Gâlcă (4), Amariei (4), Horvat (3), Niculae (3), Woo Sun Hee (2), Gâscă (2), Şodoroc (1) şi Vintilă (1).

Cele mai importante marcatoare ale formaţiei Feherep au fost Trishkhuk (8) şi Kamper (5). În meciul tur, scorul a fost egal, 33-33.

Sursă: NewsIn