SPORTURI  »  HANDBAL  »  RULMENTUL

Rulmentul va întâlni pe Byasen şi SPR Lublin în Grupa 1 din turul 2 preliminar al Ligii

Articol de GSP - Publicat joi, 18 iunie 2009 00:00

Vicecampioana României la handbal feminin va evolua în Grupa 1 din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, iar printre adversari se vor număra Byasen din Norvegia şi SPR Lublin din Polonia, informează, joi, site-ul EHF.

În afara celor două formaţii, din Grupa 1 va mai face parte şi o echipă care va veni din primul tur preliminar al Ligii Campionilor. Aceasta grupare este cea care va termina pe locul secund o grupă din care vor face parte Ormi Patras (Grecia), Vrnjacka Banja (Serbia), HC Sassari (Italia) şi Bruhn Handball (Elveţia).

Rulmentul Braşov a mai jucat cu norvegiencele de la Byasen în acest sezon al Cupei EHF, în faza sferturilor de finală, atunci când româncele au trecut mai departe.

Meciurile se vor juca în sistemul turneu în perioada 2-4 octombrie, iar prima clasată se va califica în faza grupelor, acolo unde va juca o altă formaţie din România, campioana Oltchim Rm. Vâlcea.

Echipa antrenată de Radu Voina îşi va afla adversarele din Liga Campionilor în urma unei trageri al sorţi care va avea loc la data de 24 iunie.

Pe de altă parte, la handbal masculin, România este reprezentată în Liga Campionilor doar de campiona HCM Constanţa, care va juca direct în faza grupelor, urmând să îşi afle adversarii tot la data de 24 iunie.

sursa NewsIn

Vicecampioana României la handbal feminin va evolua în Grupa 1 din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, iar printre adversari se vor număra Byasen din Norvegia şi SPR Lublin din Polonia, informează, joi, site-ul EHF.

În afara celor două formaţii, din Grupa 1 va mai face parte şi o echipă care va veni din primul tur preliminar al Ligii Campionilor. Aceasta grupare este cea care va termina pe locul secund o grupă din care vor face parte Ormi Patras (Grecia), Vrnjacka Banja (Serbia), HC Sassari (Italia) şi Bruhn Handball (Elveţia).

Rulmentul Braşov a mai jucat cu norvegiencele de la Byasen în acest sezon al Cupei EHF, în faza sferturilor de finală, atunci când româncele au trecut mai departe.

Meciurile se vor juca în sistemul turneu în perioada 2-4 octombrie, iar prima clasată se va califica în faza grupelor, acolo unde va juca o altă formaţie din România, campioana Oltchim Rm. Vâlcea.

Echipa antrenată de Radu Voina îşi va afla adversarele din Liga Campionilor în urma unei trageri al sorţi care va avea loc la data de 24 iunie.

Pe de altă parte, la handbal masculin, România este reprezentată în Liga Campionilor doar de campiona HCM Constanţa, care va juca direct în faza grupelor, urmând să îşi afle adversarii tot la data de 24 iunie.

sursa NewsIn

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (1)
stelistul07
stelistul07  •  18 Iunie 2009, 14:10

Rulmentul nu are nici o sansa, au plecat toate jucatoarele bune si mai au in lot doar 7 jucatoare, dintre care 3 portari......

Vezi toate comentariile (1)
Comentează