SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR

"U" Jolidon Cluj, în negocieri cu Elena Polenova

polenova
polenova

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 iulie 2010 00:00

Vicecampioana la handbal feminin U Jolidon Cluj negociază cu interul stînga Elena Polenova, care a evolua ultima dată la Zvezda Zvenigorod, sub comanda antrenorului naţionalei Rusiei, Evgheni Trefilov. 

În luna aprilie, handbalista în vîrstă de 26 de ani, şi-a reziliat contractul cu Zvezda. De atunci, nu a reuşit să-şi găsească un club, ultima încercare în acest sens - cu Oltchim Rîmnicu Vîlcea - eşuînd zilele trecute. 

Impresarul jucătoarei s-a reorientat în România, deschizînd negocieri cu vicecampioana "U" Jolidon Cluj, care va evolua în premieră, în preliminariile Ligii Campionilor. "Suntem în negocieri, care sperăm să se încheie favorabil. Nu negociem doar cu Polenova, ci şi cu alte patru jucătoare din Serbia, toate pe posturi din linia de 9 metri", a declarat directorul sportiv al U Jolidon Cluj, Cosmin Sălăjan, potrivit mediafax.

Echipa clujeană va evolua în grupa a treia din turul doi al Ligii Campionilor, cu HC Metalurg Skopje (17 septembrie), cu cîştigătoarea turneului din primul tur (18 septembrie) şi cu Byasen Trondheim (19 septembrie). 

Doar prima clasată din grupă va merge mai departe, urmînd a evolua în grupa preliminară A, din care mai fac parte campioana Europei, Viborg HK, Dinamo Volgograd şi Buducnost Podgorica.

Citește și:
Momentul controversat al finalei UCL! Cine e femeia care a strecurat steagul Rusiei la festivitatea de premiere
Liga Campionilor
Momentul controversat al finalei UCL! Cine e femeia care a strecurat steagul Rusiei la festivitatea de premiere
Eugenie Bouchard, cu un nou rol la Roland Garros, i-a cerut un lucru Soranei Cîrstea
Tenis
Eugenie Bouchard, cu un nou rol la Roland Garros, i-a cerut un lucru Soranei Cîrstea
Momente fabuloase pe scenă: Loredana a căzut în genunchi în fața Nadiei, după un duet antologic la Onești
Gimnastica
Momente fabuloase pe scenă: Loredana a căzut în genunchi în fața Nadiei, după un duet antologic la Onești
Rapid vrea să îl vândă pe Alex Dobre! Suma dorită de Dan Șucu
Superliga
Rapid vrea să îl vândă pe Alex Dobre! Suma dorită de Dan Șucu
FOTO Noile tarife de referință RCA. Cât ar plăti acum șoferii în funcție de vârstă și mașină
Profit.ro
FOTO Noile tarife de referință RCA. Cât ar plăti acum șoferii în funcție de vârstă și mașină
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Uitați-vă la Sorana cum arată!” » Am mers să vorbim cu antrenorul care a lucrat cu 3 mari campioni ai tenisului românesc: „Aici ar putea fi un secret al ei”

Hagi nu se lasă » Doi jucători care au refuzat naționala, pe lista „Regelui” pentru următoarele acțiuni


Comentarii (2)
droe
droe  •  16 Iulie 2010, 17:40

Același lucru ar trebui sa-l facă si alte echipe din liga națională si astfel concurenta pentru titlu sa fie mai acerba.

vassbelacsaba1
vassbelacsaba1  •  16 Iulie 2010, 14:27

Nu-i inteleg pe cei de la "U" ! La ora asta au o trupa mai slaba ca la sfirsitul campionatului si tot negociaza , tot negiciaza...Sa vedem si fapte, pt. ca deja e prea tirziu!!!

Vezi toate comentariile (2)
Comentează