SPORTURI  »  JO 2012  »  TENIS DE MASĂ

Daniela Dodean a fost eliminată în turul trei de chinezoaica Ding Ning

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 iulie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 29 iulie 2012 21:52

Daniela Dodean a fost învinsă în turul trei al turneului olimpic de tenis de masă de favorita numărul unu a competiţiei, chinezoaica Ding Ning.

Dodean a cedat în patru seturi, nereuşind să pună mari probleme decît în actul al treilea. Chinezoaica s-a impus în cele din urmă cu 11-4, 11-3, 11-9, 11-6. În concursul de simplu, România mai este reprezentată de Elisabeta Samara, care va juca tot duminică, de la ora 23.00, împotriva jucătoarei Yana Tie din Hong Kong, a şaptea favorită a competiţiei.

În turul secund, Daniela trecuse de ucraineanca Tetyana Bilenko cu scorul de 4-3.