SPORTURI  »  JO VANCOUVER 2010  »  BOB

Nicolae Istrate/Cezar Florin Crăciun, locul 11

Articol de GSP - Publicat luni, 22 februarie 2010 00:00

Echipajul format din Nicolae Istrate/Florin Crăciun s-a clasat pe poziţia 11 la finalul concursului de bob 2 persoane, masculin.

După cele patru manşe, cei doi boberi au avut timpul de 3:29.43 minute, fiind cu 2.78 secund  în urma cîştigătorilor. Prima coborîre a fost cea mai rapidă, 52.19, în timp ce ultima a fost cea mai slabă rundă, 52.43. Cel mai bun start l-au avut în manşa secundă, cu 4.84.

Pe podium au urcat două echipaje din Germania şi unul din Rusia. Medalia de aur le-a revenit lui Kevin Kuske/Andre Lange (3:26.65). Nemţii au fost urmaţi de compatrioţii lor, Thomas Florschuetz/Richard Adjei (3:26.87), în timp ce pe locul 3 s-au clasat ruşii Alexandre Zubkov/Alexey Voevoda (3:27.51).