SPORTURI  »  JOCURILE OLIMPICE 2016  »  JOCURILE OLIMPICE

Țiriac tranșează problema portdrapelului României la JO 2016: "Asta a decis Halep"

FOTO: Guliver/GettyImages
FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 iulie 2016 14:04

Ion Țiriac, fost președinte al COSR, a vorbit despre numirea Cătălinei Ponor ca portdrapel al Românie la Jocurile Olimpice.

Omul de afaceri, un apropiat al Simonei Halep, a dezvăluit că această nu va merge la Jocurile Olimpice de la Rio.

" Simona Halep este sportivul român care apare cel mai mult la televizor, dar ea nu merge la Rio. N-are de ce să se supere că nu este portdrapelul României.

Nu mă așteptam ca Ponor să fie cea desemnată portdrapelul României la Jocurile Olimpice. Nu știam că e calificată. Credeam că va merge Larisa Iordache. Cristina Neagu e cea mai bună handbalistă în acest moment", a spus Țiriac la DigiSport.

În urmă cu câteva zile, Halep spunea că nu știe dacă va merge la Rio de teama virusului Zika. Românca a spus că se va consulta cu mai mulți medici, iar până acum nu a dat un răspuns final.

"Trebuie să mă informez foarte bine în legătură cu acest virus. Am întrebat medicii despre Zika şi va trebui să o fac din nou după Wimbledon.

Sunt foarte îngrijorată. Vreau să merg la Rio, dar trebuie să mă asigur că nu voi avea probleme și că este totul în regulă.

Virusul este periculos pentru femei. Am auzit că dacă eşti infectată cu virusul și nu ești însărcinată, atunci când vei fi, se va activa.

Acum nu pot spune nimic. După acest turneu va trebui să decid. Voi fi dezamăgită dacă va trebui să mă retrag. Îmi place mult ceremonia şi îmi place cum este să fii alături de toţi românii.

Jocurile Olimpice sunt importante pentru ţara mea, dar sănătatea mea este cea mai importantă. Trebuie să am grijă de corpul meu" Simona Halep, 28 iunie

Jocurile Olimpice de la Rio vor începe pe 5 august și se vor termina pe 21 august. Simona Halep, locul 5 WTA, urmează să participe la proba de simplu și proba de dublu mixt.

Citește și: Scandal după decizia COSR! ATAC VIRULENT al lui Marian Drăgulescu la adresa Simonei Halep: "Onoarea revine lui Ponor și nu celei care a câștigat cei mai mulți bani și nu a adus nicio medalie României!"

Citește și:
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (26)
1779502482283942
Emil Nae  •  09 Iulie 2016, 12:10

pe asta nu o intereseaza decit banii nimic altceva.Participa la turnee grase de unde sa poata pleca cu bani si dupa un tur doua.Lasati-o in plata domnului ca nu are nicio treaba cu romania este pe cont propriu. Si mai face ceva ca sa nu-si stirbeasca bruma de imagine cind se inscrie la un turnel si are o parte de tablou nasoala se da lovita ,accidentata, obosita. Pe mine unul chiar nu ma mai intereseaza persoana ei. nu o mai urmaresc pe unde se duce si ce cistiga.

ungurul_vesel
ungurul_vesel  •  09 Iulie 2016, 15:04

Adevarul e ca Halep trebuia desemnata portdrapel. Chiar daca nu o sa participe la JO. Ea putea foarte bine sa ne onoreze si sa duca drapelul prin imagini video direct din pat de acasa.

ovidiu_3003
ovidiu_3003  •  09 Iulie 2016, 14:58

Nu ne intereseaza de halepoaica...scoteti articolul de pe prima pagina cat mai repede...

Vezi toate comentariile (26)
Comentează