SPORTURI  »  JOCURILE OLIMPICE DE LA SOCI 2014  »  JOCURILE PARALIMPICE DE IARNĂ

Laura Văleanu, locul 7 la slalom uriaş, la Jocurile Paralimpice de la Soci

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 16 martie 2014 16:26

Schioarea Laura Văleanu a ocupat, duminică, locul 7 în proba de slalom uriaş, din cadrul Jocurilor Paralimpice de iarnă de la Soci, informează site-ul oficial al competiţiei.

Ea a înregistrat timpul total de 2:54.23, la 15.39 secunde de cîştigătoarea probei, Marie Bochet din Franţa. Văleanu a fost a 11-a în prima manşă şi a opta în doua.

Pe locul doi s-a clasat Andrea Rothfuss din Germania, iar pe trei s-a situat Solene Jambaque, tot din Franţa.

Citeşte şi: Povestea Laurei Vlăseanu, singura româncă participantă la Jocurile Paralimpice de la Soci

Miercuri, în proba de slalom special, sportiva română s-a clasat pe locul 5. Laura Văleanu, 24 de ani, este singura sportivă din România care participă la Jocurile Paralimpice de iarnă.

Sursă: Mediafax