SPORTURI  »  JOCURILE OLIMPICE DE LA SOCI 2014  »  SCHI FOND

Paul Pepene a terminat pe locul 62 în proba de 15 kilometri clasic

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 februarie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 14 februarie 2014 17:34

Schiorul român Paul Pepene s-a clasat, vineri, pe locul 62 în proba de 15 kilometri clasic din cadrul Jocurilor Olimpice de la Soci, concurs în care elveţianul Dario Cologna a obţinut titlul olimpic, informează site-ul oficial al competiţiei.

Pepene a fost înregistrat cu timpul de 43 de minute, 39 de secunde şi 4 zecimi, avînd o întîrziere de 5 minute, 9 secunde şi şapte zecimi faţă de noul campion olimpic.
Cologna, care a obţinut astfel al doilea titlu olimpic de la Soci, a fost cronometrat cu timpul de 38 de minute, 29 de secunde şi 7 zecimi.

Pe locul doi s-a clasat suedezul Johan Olsson, care a avut o întîrziere de 28,5 secunde (38 de minute, 58 de secunde şi 2 zecimi), în timp ce pe poziţia a treia s-a situat un alt suedez, Daniel Richardsson, care a ajuns la final cu 38 de secunde şi 8 zecimi faţă de Cologna (39 de minute, 8 secunde şi 5 zecimi). Finlandezul Iivo Niskanen a ratat medalia de bronz pentru numai două zecimi de secundă (39 de minute, 8 secunde şi 7 zecimi).

La startul competiţiei au fost 91 de sportivi.

Sursă: Mediafax

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping